Menu

"To chory widok": Gangi narkotykowe odbierają zasiłki bezrobotnym

Wielu uzależnionych oddaje ostatnie pieniądze dilerom. (Fot. Thinkstock)
Gangi narkotykowe przesiadują niemal codziennie przed oddziałem Social Welfare w północnym Dublinie, by odbierać zasiłki ich "klientom" - ujawnił dziennik "Irish Independent". Narkomani są zmuszeni oddawać większość pieniędzy dilerom.
Reklama

Zjawisko przybiera na sile głównie w irlandzkim Ballbrigan i okolicy.

„Niedobrze się robi od patrzenia. Ci dilerzy przesiadują na murku, czekając na swoje pieniądze. Pilnują i mężczyzn, i kobiet. Wielu z tych nieszczęśników ma rodziny. Jak mają wykarmić swoje dzieci? Te potwory zabierają nie tylko zasiłki dla bezrobotnych, ale i dodatki na dzieci. Ktoś musi coś z tym zrobić” - relacjonuje informator gazety.

Do szokujących scen dochodzi, zdaniem „Irish Independent” niemal codziennie przed oddziałem poczty przy Drogheda Street w Balbriggan, gdzie bezrobotni odbierają pieniądze. Bardziej zuchwały stał się tu ostatnio gang składający się głównie ze społeczności wędrującej - tzw. travellers. Jego członkowie nie zadowalają się bynajmniej wyłącznie zasiłkami. Garda ma, według źródeł gazety, prowadzić śledztwo w sprawie próby wymuszenia spłaty €5 tys. od jednej z rodzin z Ballbrigan. Dług zaciągnęła córka mężczyzny i jej partner, oboje uzależnieni od kokainy. Mężczyzna obecnie się ukrywa, a narkomanka twierdzi, że jest „śmiertelnie przerażona”.

„Gang kierowany przez trzech braci stwierdził, że pieniądze z zasiłku nie wystarczają, ponieważ spływają zbyt wolno. Wtedy wpadli na pomysł, żeby wydobyć zapłatę od jej ojca, o którym wiedzieli, że ma pieniądze” - informuje anonimowe źródło.

Mafia zaatakowała w ubiegłym tygodniu dom powszechnie szanowanego 60-latka. „Wybijając szyby i strzelając”, napastnicy żądali zwrotu pieniędzy. Spłaty się nie doczekali, za to okolicę zaczęli patrolować uzbrojeni gardziści.

 

  Komentarze


  • Interes
   2 września 2017, 15:53

   Było niećpać

  • Joko
   2 września 2017, 18:09

   Wycpali na kreche towaru za 5 tys a teraz biedaki nie maja z czego oddac bo zasilek im zabiora...buehehe te gangi nie kradna im pieniedzy oni tylko biora co swoje a tych irlandzkich narko do utylizacji na jakim ja kufa swiecie zyje

  • Góral
   2 września 2017, 21:59

   @Joko. JESTES PLYTSZY NIZ HTC. CZYTELNIK. WOLNY RAZEM WZIECI. BRAK SLOW DO TWOJEGO TEKSTU.CHYBA MACIE RAZEM SPULE Z.O.O.UMYSLOWA

  • Dory
   2 września 2017, 22:56

   Zalegalizować narkotyki i po problemie.W Kanadzie mają miasto dla narkomanów ,ludzie ci dostają dragi na receptę i jeśli maja ochotę mogą się nimi wykończyć.Przestańmy nadgorliwie dbać o życie ,które właściciel ma gdzieś.Dla własnego bezpieczeństwa pomóżmy im się wykończyć.

  • Me from Balbriggan
   3 września 2017, 10:26

   Mieszkam w Balbriggan I jakoś nie zauważyłem tu ani ćpunów ani żuli . Czy to popołudniu czy wieczorem .

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 23.02.2018
  GBP 4.737 złEUR 4.174 złUSD 3.391 złCHF 3.630 zł

  Sport


  Reklama