The Wizards haven't been able to find their home-effort away from home

Marcin Gortat (Fot. Getty Images)
Through the previous month the Washington Wizards reactivated their season and leaped into playoff contention. They collected 10 wins, and to close the month, John Wall was named the Eastern Conference's player of the week.

"Czarodzieje", którzy wcześniej wygrali w lidze trzy kolejne mecze, a w poprzednich dwóch sezonach byli lepsi od "Rakiet" na ich parkiecie, tym razem musieli uznać wyższość będącego na fali trzeciego zespołu Konferencji Zachodniej (bilans 27-9). Gospodarze odnieśli piąte zwycięstwo z rzędu.

Do ich sukcesu przyczynili się rezerwowy Eric Gordon, który zdobył 31 punktów - najwięcej w meczu oraz znakomity ostatnio James Harden. Najsłynniejszy brodacz ligi w poprzednim spotkaniu z New York Knicks odnotował "kosmiczną" triple-double - 53 pkt, 16 zbiórek i 17 asyst, a teraz także kończył grę z dwucyfrowymi zdobyczami w trzech elementach statystycznych, uzyskując 23 pkt, 10 zb. i 10 as. Był to jego dziewiąty taki mecz w sezonie.

Drużyna z Waszyngtonu długo toczyła w hali Toyota Center wyrównany pojedynek z gospodarzami. Po pierwszej kwarcie prowadziła 29:14, w połowie drugiej było 51:36, a na jej zakończenie 53:41. W trzeciej Rockets wyszli na prowadzenie, wygrywając tę odsłonę 37:17, ale jeszcze na niespełna pięć minut przed końcem spotkania był remis 82:82. Rockets, tym razem więcej uwagi poświęcający obronie, rozstrzygnęli jednak mecz na swoją korzyść.

Najwięcej punktów dla Wizards zdobyli Bradley Beal - 28 i John Wall - 18 i 12 asyst.

Gortat przebywał na parkiecie 40 minut, najwięcej w zespole. Trafił sześć z 10 rzutów z gry i jeden z dwóch wolnych, zebrał 10 piłek w obronie i cztery w ataku, miał także trzy asysty i przechwyt. Popełnił dwa faule i miał cztery straty.

"Czarodzieje" z bilansem 16-17 spadli na dziewiąte miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej.

W kolejnym meczu już we wtorek zmierzą się, także na wyjeździe, z innym zespołem z Teksasu - Dallas Mavericks (10-24), zajmującym przedostatnie, 14. miejsce w Konferencji Zachodniej.