Menu

Tesco wycofuje sałatki z kurczakiem. Wykryto skażenie bakterią powodującą zatrucia

Tesco wycofuje sałatki z kurczakiem. Wykryto skażenie bakterią powodującą zatrucia
Kupiliście sałatkę z kurczakiem w Tesco?... (Fot. Getty Images)
Sieć supermarketów Tesco wycofała ze sprzedaży sałatki z kurczakiem. Produkty okazały się skażone campylobacter, bakterią najczęściej powodującą zatrucia pokarmowe.
Reklama

Obecność bakterii wykryto w dwóch rodzajach sałatek: 160 g Chicken Salad oraz 315 g Chicken, Broccoli, Almond & Cashew Nut Salad, z terminem przydatności 12 i 13 lipca. Występuje ona w surowym i niedogotowanym mięsie, szczególnie drobiu, niepasteryzowanym mleku oraz nieoczyszczonej wodzie.

Campylobacter jest przyczyną 280 tys. przypadków zatruć pokarmowych rocznie. Cztery na pięć osób choruje po spożyciu drobiu. Objawy to biegunka, nudności, wymioty, skurcz żołądka i gorączka. Pojawiają się one zazwyczaj od dwóch do pięciu dni od spożycia skażonej potrawy. Utrzymują się maksymalnie do tygodnia.

Jak poinformowało Tesco, mięso w sałatkach pochodzi z Tajlandii. Według Food Standards Agency, problem nie dotyczy innych produktów sprzedawanych w sieci.

Osoby, które kupiły wymienione sałatki, nie powinny ich jeść, tylko oddać do sklepu. Koszt zakupu zostanie zrefundowany.

“O wykryciu bakterii poinformował nas nasz dostawca. Tesco wycofuje ze sprzedaży podejrzane produkty. Zwracane są pieniądze za kupione sałatki – paragon nie jest wymagany. Przepraszamy za wszelkie niedogodności” - poinformowało Tesco.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 25.04.2018
  GBP 4.822 złEUR 4.216 złUSD 3.455 złCHF 3.519 zł

  Sport


  Reklama