Menu

Terapeuci do walki z brytyjskimi gangami

Terapeuci do walki z brytyjskimi gangami
Większość członków gangów ma problemy natury psychicznej? (Fot. Getty Images)
Psychologowie krążą po jednej z dzielnic Londynu, aby rozmawiać z członkami tamtejszych gangów i wpłynąć na ograniczenie przemocy w metropolii. Projekt najprawdopodobniej zostanie wkrótce rozszerzony na całą brytyjską stolicę.
Reklama

Inicjatywa została ustanowiona przez dwóch lekarzy NHS. Terapeuci działają w londyńskiej dzielnicy Camden, gdzie rozmawiają z członkami gangów i próbują powstrzymać rosnący poziom przemocy wśród młodzieży.

Przez ostatnie 18 miesięcy lekarze Richard Grove i Jeff Halperin pracowali już z ponad setką członków znanego gangu z Camden. Oferowali im darmowy coaching i terapie.

Po sukcesie lekarzy z Camden, medycy będą w ten sposób pracować z członkami gangów z innych dzielnic brytyjskiej stolicy.

Psychologowie musieli najpierw zdobyć zaufanie młodych ludzi. Zaczęli od przychodzenia na cmentarz, na którym odbywały się spotkania. "Zajęło nam wiele czasu zanim zdobyliśmy ich zaufanie, byliśmy początkowo przez nich brani za policjantów” – zaznaczył.

“W końcu rozmawialiśmy z nimi na ulicach, a potem już w konkretnych miejscach” – dodał Grove.

Psychologowie przekazali, że większość osób, którym pomagają, nie chce być w gangu i może nawet nie uważać się za jednego z ich członków.

"Projekt narodził się po tym jak znaleźliśmy dowody na to, że wielu młodych ludzi w gangach boryka się z problemem zdrowia psychicznego” – wyjaśnił dr Halperin.

Wymuszanie, przemoc, handel narkotykami - to jedne z najważniejszych aspektów "działalności" londyńskich gangów, których jest coraz więcej. Przystępują do nich dzieci w wieku już od 12 lat, od których wymaga się rozprowadzania marihuany czy innych narkotyków u siebie w szkole. 

 

  Komentarze


  • Lukasz
   14 marca, 10:50

   Jeszcze im gotowke i council flaty powinni dac i powiedziec ze to nie ich wina ze sa w gangu bo przeciez wiadomo ze to przez bialych a nie przez rap gloryfikujacy przemoc czy przez fakt ze 60% procent czarnych dzieci jest wychowywanych przez samotne matki na benefitach

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 19.03.2018
  GBP 4.798 złEUR 4.218 złUSD 3.434 złCHF 3.601 zł

  Sport


  Reklama