Menu

Tani funt przyciąga zagranicznych turystów nad Tamizę

Tani funt przyciąga zagranicznych turystów nad Tamizę
Wielka Brytania - z Londynem na czele - wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem turystów z całego świata. (Fot. Thinkstock)
Rekordowo dużo zagranicznych turystów odwiedza Wielką Brytanię. Eksperci twierdzą, że największy wpływ ma na to tani funt. Tylko w ciągu pierwszego kwartału 2017 roku Wyspy odwiedziło 8,3 miliona gości z całego świata.
Reklama

Wielka Brytania wciąż jest atrakcyjna dla zagranicznych gości - po rekordowym roku 2016 ich liczba wciąż rośnie. Najwięcej cudzoziemców odpoczywało w Zjednoczonym Królestwie w ciągu trzech pierwszych miesięcy tego roku.

Za turystami do Wielkiej Brytanii „napływają” też pieniądze. Odwiedzający zostawili w tym roku 4,4 miliarda funtów, to o 16% więcej niż jeszcze w roku ubiegłym – podaje dziennik „The Independent”.

Organizacja zajmująca się promocją Wielkiej Brytanii - VisitBritain - opublikowała dane, z których wynika, że grupą obcokrajowców, którzy najchętniej przyjeżdżali do UK na wakacje, byli Chińczycy. W okresie od stycznia do marca 2017 roku tych azjatyckich gości przyjechało nad Tamizę 54 tysiące. Chińczycy zostawili w Wielkiej Brytanii 91 milionów funtów.

Chętnie na Wyspy przyjeżdżają również obywatele USA. W tym roku o 16% Amerykanów więcej odpoczywało nad Tamizą niż w roku poprzednim. Goście zza oceanu w ciągu tego roku wydali w UK 604 miliony funtów.

Rekord pobili również Australijczycy. W pierwszym kwartale 2017 roku do Wielkiej Brytanii przyjechało 174 tys. turystów z tego kraju - to wzrost o 9% w porównaniu z rokiem 2016.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 25.04.2018
  GBP 4.822 złEUR 4.216 złUSD 3.455 złCHF 3.519 zł

  Sport


  Reklama