Menu

Szydło do Polaków za granicą: "Przyjeżdżajcie, warto"

Szydło do Polaków za granicą:
Beata Szydło wystosowała apel do Polaków za granicą. (Fot. Getty Images)
Premier Beata Szydło złożyła dziś życzenia z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą. "Życzę wam wszystkiego najlepszego, abyście zawsze pamiętali o Polsce"- przekazała premier w nagraniu opublikowanym na Twitterze. "Zapraszamy do Polski, przyjeżdżajcie, warto" - dodała Beata Szydło.
Reklama

Premier złożyła życzenia Polonii podróżując koleją linową na Szyndzielni w Beskidzie Śląskim.

"Za mną jeden z najpiękniejszych widoków rozciągający się na tle Beskidów - panorama Bielsko-Białej. Według mnie to jeden z najpiękniejszych widoków, który zawsze wraca do mnie wtedy, kiedy jestem z dala od domu" - dodała szefowa rządu.

"Życzę państwu, aby takie piękne widoki z Polski były zawsze w waszych sercach, w waszej pamięci" - przekazała premier.

"Z okazji Dnia Polonii życzę wam wszystkiego najlepszego, ale przede wszystkim życzę tego, abyście zawsze pamiętali o Polsce, pamiętali o nas, żebyście pamiętali, że jesteśmy jedną wielką rodziną. Zapraszamy do Polski, przyjeżdżajcie - warto" - zaapelowała do Polaków Szydło. 

Według przewidywań polskiego rządu, w związku z Brexitem, tylko do końca roku do Polski wróci co piąty Polak z Wielkiej Brytanii.

 

    Komentarze


    • Uriah heep 54
      2 maja 2017, 10:40

      SYNU:) i Kochane Polonusy!!! To nie prawda!!!...Tęsknię za Tobą co dzień!!!...już 8 lat tak jest...Ale wiem że tam Masz godziwą pracę...zarobki...Masz już życie poukładane...gdyby było choć odrobinkę lepiej w tym naszym kraju...nie kłamał bym i powiedział WRACAJ....ale do czego?...do tej pracy za 1400zł gdzie sam czynsz za mieszkanie 1000...gdzie poniżanie pracownika!!!...gdzie Homo Homini Lupus!!!...Nie Dajcie się omamić pustymi obietnicami....Brexit zrobi czystkę!!!...po to go zrobili...Trzymajcie się i Synu i Polonusy...POZDRAWIAM...

    • lord_kr
      2 maja 2017, 11:00

      Juz jedziemy :-) ja juz od jakiegos czasu ucze sie niemieckiego i owszem wyjade z Uk ale nie do Polski

    • Czytelnik
      2 maja 2017, 11:10

      a ja Pani Zuzo pomysle o powrocie jak fanatycy z religii smolenskiej oddadza wladze.

    • Rw
      2 maja 2017, 11:19

      Dziekujemy za pelna konkretow zachete, pani Premier. Juz jedziemy :)

    • Nick
      2 maja 2017, 11:46

      Już bukuje bilet i lecę do polskiego Eldorado, gdzie życie sielskie jest!

      A tak na poważnie, to nawet jak się w UK zmieni na gorsze w co wątpie, to jest masa lepszych krajów do życia niż zapisiała Polska....

    • Uk
      2 maja 2017, 12:25

      Zamiast bronic polakow w uk to kaza wracac!! Do czego sie pytam ?!! Co to tej dziury!!!? Jak maja ludzie tam zyc !! Csly czas rospierdziel wszyscy sie gryza ! Porazka i tyle .. jak wrocic to do innego kraju..

    • Harpia
      2 maja 2017, 12:29

      Taaa - wycieli juz wszystkie drzewa i teraz do pieknej Polski zapraszaja. Juz nawet na wycieczke nie warto tam jechac - zniszczyli juz wszystko co sie dalo zniszczyc.

    • R
      2 maja 2017, 12:39

      Jak kasy brakuje to I "drugi sort" nie jest zly....

    • Tommy
      2 maja 2017, 13:12

      W odwiedziny :-)

    • Sowa
      2 maja 2017, 13:18

      Dziękujemy bardzo za miłe życzenia. Życzę Polskiemu Rządowi wszystkiego co najlepsze i dziękuję za to co zrobił, robi i będzie robił dla nas i Ojczyzny! Wracamy za rok najpóżniej za 1,5. Wszędzie dobrze ale w domu NAJLEPIEJ!!!

    • Zorro
      2 maja 2017, 13:25

      Tak żałuję że pamiętam cię polsko i to ile złego wyrządziła dla mnie nie nie pozwolę by moje dzieci tego doświadczyły unikać cię będę jak piekielnego ognia i całej elity co drwi ze swoich ziomków

    • Ddd
      2 maja 2017, 17:46

      Za dwa lata, jak padnie ten rząd!! Chyba,ze wcześniej zrobi to ulica.

    • Ciekawski
      2 maja 2017, 20:00

      Czyżby zabrakło pieniędzy na pińcet, dotacje dla Ojca i organizację miesięcznic? Dziękuję, wolę swoimi podatkami wspomóc UK.

    • Ave
      3 maja 2017, 00:31

      Podobno jest wzrost gospodarczy, 20 milionów Polaków mieszkających poza granicami Polski, co drugi ślę pieniądze do bliskich żeby zwiazali koniec z końcem. Fabryki zaczynają się przenosić do polski bo tylko tam są jeszcze niewolnicy za 400€. Bezrobocie zmalalo bo urzędy wyrejestrowoja bezrobotnych. Jedna wielka komedia. Przydał by się drugi bareja może by było parę dobrych filmów o dobrej zmianie.

    • Czytelnik
      3 maja 2017, 22:22

      @Robert Czapor: popros Pan kogos, zeby przetlumaczyl Panska wypowiedz na polski, bo czytac sie tego nie da. Lepszy sort, a nawet poprawnie po polsku pisac nie umie...

    • Gloc
      6 maja 2017, 00:08

      Kochani, czytam komentarze, rozumiem, że w Anglii fajnie jest. Ok. Natomiast nie jest w interesie Polski, żeby było tam fajniej niż w Polsce. Więc nie liczcie na jakiekolwiek wsparcie Polskiego Rządu. Mamy ważniejsze sprawy na głowie niż zajmowanie się Waszymi interesami. Wami się zajmuje rząd angielski. Pani Premier odzywa się w Waszej sprawie z czystej kurtuazji. Dwie minuty o polskich emigrantach, 58 minut o interesach Polski. I tyle w temacie.

    • Karolina
      7 maja 2017, 09:19

      Nie powiedzialabym do konca ze w PL jest az tak zle. Ile ludzi sobie radzi, radzi w sensie prowadza godne zycie. Wielu Polakow jest poprostu za wygodne, za duzo by chcieli. Wiedza ze w UK przy sprzataniu wiecej idzie zarobic niz w PL. Po dobrej szkole naprawde idzie ladne pieniazki zarobic tylko uczyc nam sie nie chce. Sama mieszkam w UK I tez nie planuje poworotu do PL ale nie dlatego ze sie boje tylko ulozylam sobie juz zycie tutaj, a nie jestem typem czlowieka ktory lubi zmiany.Wierze ze gdybym wrocila to jakos by sie ulozylo, bo wierze w siebie. Pozdrawiam Emigrantow :)

    • Logan
      14 maja 2017, 11:52

      Dajcie ludziom zarobić na godziwe życie to sami Polacy wrócą a nie tylko same debaty,obiecanki.Tych postkomuchów pozamykać i zabrać im majątki a nie bawić się w demokracje z tym łajnem!