Menu

Szydło: "Dla Polski Wielka Brytania jest i będzie ważnym partnerem"

Szydło:
Szydło zapewniła, że Wielka Brytania pozostanie partnerem dla Polski. (Fot. Getty Images)
Wielka Brytania jest i będzie dla Polski ważnym partnerem - zapewniła na konferencji prasowej premier Beata Szydło. Podkreśliła, że polski rząd będzie współpracować z Wielką Brytanią, tak jak jest to obecnie, choć zasady współpracy będą być może nieco inne.
Reklama

Wczoraj wieczorem obie izby brytyjskiego parlamentu przyjęły ustawę upoważniającą premier Theresę May do rozpoczęcia negocjacji ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Szefowa rządu planuje uruchomić proces Brexitu przed końcem marca.

Wcześniej Izba Gmin odrzuciła zgłoszone przez Izbę Lordów poprawki, które gwarantowały prawa obywateli UE mieszkających w Wielkiej Brytanii po wyjściu z Unii i dawały posłom prawo weta wobec warunków tzw. Brexitu.

Premier Szydło pytana w kontekście decyzji parlamentu brytyjskiego, czy "Polska traci sojusznika w Wielkiej Brytanii" odpowiedziała, że Wielka Brytania "jest dla Polski ważnym partnerem gospodarczym, jest ważnym partnerem również w zakresie bezpieczeństwa i obrony".

"Pani premier Theresa May na ostatnim szczycie w Brukseli powiedziała: Wielka Brytania opuszcza Unię Europejską, ale nie opuszcza Europy - myślę, że to jest najlepsze podsumowanie tego typu dywagacji" - podkreśliła szefowa rządu.

Szydło podkreśliła, że polski rząd będzie współpracować z Wielką Brytania, tak jak współpracuje w tej chwili.

"Być może te zasady będą nieco inne, dlatego że ta współpraca przede wszystkim będzie współpracą bilateralną, ale taka decyzja, która została podjęta przez obywateli Wielkiej Brytanii przede wszystkim stawia pytanie o to, w jaki sposób ułożyć sobie te relacje pomiędzy UE a Wielką Brytanią po tym, kiedy Wielka Brytania już opuści Unię Europejską" - zapowiedziała premier.

"Dla Polski Wielka Brytania jest i będzie ważnym partnerem" - podkreśliła. 

 

  Komentarze


  • Mesha
   17 marca 2017, 19:33

   Bo co?Bo zloto trzymaja nasze🤔

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 26.04.2018
  GBP 4.845 złEUR 4.239 złUSD 3.483 złCHF 3.540 zł

  Sport


  Reklama