Menu

Szwecja: 14 imigrantów uciekło z zamkniętego ośrodka dla uchodźców

Szwecja: 14 imigrantów uciekło z zamkniętego ośrodka dla uchodźców
W Szwecji funkcjonuje wiele ośrodków dla imigrantów. (Fot. Getty Images)
Z zamkniętego ośrodka dla uchodźców w Kallered pod Goeteborgiem na południu Szwecji w nocy z czwartku na piątek uciekło 14 imigrantów, którzy mieli być deportowani - poinformował szwedzki urząd migracyjny Migrationsverket.
Reklama

Imigranci wydostali się na zewnątrz, wybijając okno w sali komputerowej w jednym z budynków wchodzących w skład strzeżonego ośrodka.

"To bardzo nietypowa sytuacja, gdy imigranci decydują się na ucieczkę z zamkniętego ośrodka. Wyjątkowy jest fakt, że dotyczy to tak dużej grupy" - oceniła rzecznik Migrationsverket Gina Graufelds.

Wezwana na miejsce w piątek policja z psami tropiącymi nie zdołała odnaleźć uciekinierów. Od wczoraj są oni poszukiwani listem gończym w całej Szwecji.

W ośrodku pod Goeteborgiem przebywało 65 imigrantów, którzy mieli być deportowani do swoich krajów, gdyż odrzucono ich wnioski o azyl. Nie chcieli oni wcześniej dobrowolnie opuścić Szwecji.

Zanim doszło do ucieczki, w ramach protestu wobec groźby deportacji grupa przebywających w ośrodków Afgańczyków wszczęła strajk głodowy. Jedna z osób z powodu złego stanu zdrowia została przyjęta do szpitala.

W poniedziałek 10 obywateli Afganistanu zostało odesłanych do swojej ojczyzny. Policja zatrzymała kilka osób, które demonstrując na lotnisku, próbowały uniemożliwić ich wyjazd. Po tym zdarzeniu wstrzymano dalsze deportacje.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 20.04.2018
  GBP 4.766 złEUR 4.172 złUSD 3.388 złCHF 3.483 zł

  Sport


  Reklama