Menu

Szef brytyjskiego wywiadu: Zagrożenie zamachami zniknie najwcześniej za 20-30 lat

Szef brytyjskiego wywiadu: Zagrożenie zamachami zniknie najwcześniej za 20-30 lat
Brytyjskie służby pozostają w stanie najwyższej gotowości. (Fot. Getty Images)
Jonathan Evans, były szef MI5 ocenił, że stan wysokiego zagrożenia terrorystycznego nie zostanie zniesiony wcześniej, niż za 20-30 lat. "To problem, który dotknie całe współczesne pokolenie" - przekazał.
Reklama

Lord Evans, który przeszedł na emeryturę w 2013 roku, zauważył na łamach radia BBC, że problem zamachów ze strony dżihadystów nie może być rozwiązany w krótkim odstępie czasu. Zdaniem eksperta, zamach na Westminster Bridge z marca br. tylko "rozochocił ekstremistów". 

"To potrwa jeszcze przynajmniej 20 lat. W mojej ocenie będziemy się z tym zmagać właśnie przez taki przedział czasowy - to problem, który dotknie całe współczesne pokolenie" - przekazał.

"Czeka nas 20-30 lat zagrożeń o charakterze terrorystycznym. Dlatego tak ważne jest, abyśmy wciąż z tym walczyli - nawet, jeśli nie przewidzimy pewnych rzeczy" - dodał.

Specjalista zauważył, że tak jak zamachy bombowe w Londynie z 2005 roku tylko pogłębiły siatkę połączeń terrorystycznych na Wyspach, tak będzie i w przypadku ostatnich zamachów.

"Niektórzy ludzie mogą pomyśleć, w odniesieniu do zamachu w Westminster: Skoro im się udało, mi też się uda" - podsumował.

Od czasu ataku na Westminster Bridge, do zamachów doszło również w Manchesterze, na London Bridge oraz w Finsbury Park.

 

  Komentarze


  • Cichy
   11 sierpnia 2017, 14:15

   Jak będą dalej im rozdawać paszporty jak vouchery w asdzie to się dopiero zacznie

  • Maniutek
   11 sierpnia 2017, 15:18

   Nie muszą rozdawać , wszystkie przybyszki z poza uk rodzą tu już nowych i nowych brytyjczyków , a oni zaczną budować więcej i więcej meczetów !!!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 23.02.2018
  GBP 4.737 złEUR 4.174 złUSD 3.391 złCHF 3.630 zł

  Sport


  Reklama