Szczęsny i Rybus zagrali w podstawowych składach

Wojciech Szczęsny wczoraj bronił bramki Juventusu Turyn. (Fot. Instagram/@wojciech.szczesny1)
Wojciech Szczęsny w bramce Juventusu Turyn, a Maciej Rybus w barwach Lokomotiwu Moskwa zaliczyli cały występ we wczorajszych meczach swoich klubów. Obaj są powołani do reprezentacji Polski na towarzyskie spotkania z Urugwajem i Meksykiem.

Szczęsny strzegł bramki mistrzów Włoch w rywalizacji z ostatnim w tabeli Serie A Benevento (2:1), natomiast Rybus znalazł się w podstawowym składzie Lokomotiwu w meczu derbowym z CSKA i został ukarany żółtą kartką (2:2).

W spotkaniach z Urugwajem (10 listopada w Warszawie) i Meksykiem (13 listopada w Gdańsku) zabraknie kontuzjowanych Łukasza Piszczka (Borussia Dortmund), Arkadiusza Milika (SSC Napoli) i Marcina Kamińskiego (VfB Stuttgart). Powołania nie otrzymał też Łukasz Teodorczyk z Anderlechtu.

Z kolei dla powołanego do kadry Artura Boruca (AFC Bournemouth) mecz z Urugwajem będzie oficjalnym pożegnaniem z reprezentacją.

Ligowe występy kadrowiczów powołanych na mecze z Urugwajem i Meksykiem:

Bramkarze:
Artur Boruc (Bournemouth) - rezerwowy w wyjazdowym meczu z Newcastle (1:0) Łukasz Fabiański (Swansea City) - cały mecz u siebie z Brighton (0:1) Łukasz Skorupski (AS Roma) - rezerwowy w wyjazdowym meczu z Fiorentiną (4:2) Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn) - cały mecz u siebie z Benevento (2:1)

Obrońcy:
Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua) - cały mecz i żółta kartka na wyjeździe z Genoą (2:0) Thiago Cionek (Palermo) - cały mecz na wyjeździe z Pescarą (2:2) Kamil Glik (AS Monaco) - cały mecz u siebie z Guingamp (6:0) Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) - poza kadrą na mecz u siebie z Worsklą Połtawa (2:1) Jarosław Jach (KGHM Zagłębie Lubin) - do 67. minuty i żółta kartka w meczu u siebie z Cracovią (1:2) Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa) - od 85. minuty w meczu wyjazdowym z Pogonią Szczecin (3:1) Michał Pazdan (Legia Warszawa) - cały mecz na wyjeździe z Pogonią Szczecin (3:1)

Pomocnicy:
Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) - od 83. minuty w meczu u siebie z Herthą Berlin (3:3) Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad) - rezerwowy w meczu u siebie z CSKA Sofia (1:2) Kamil Grosicki (Hull City) - cały mecz i gol w meczu na wyjeździe z Sheffield United (1:4) Grzegorz Krychowiak (West Bromwich Albion) - do 59. minuty w meczu na wyjeździe z Huddersfield (0:1) Karol Linetty (Sampdoria Genua) - cały mecz na wyjeździe z Genoą (2:0) Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) - cały mecz i żółta kartka u siebie z CSKA Moskwa (2:2) Paweł Wszołek (Queens Park Rangers) - poza kadrą na mecz wyjazdowy z Nottingham (0:4) Piotr Zieliński (Napoli) - do 72. minuty i żóła kartka w meczu na wyjeździe z Chievo Werona (0:0) Przemysław Frankowski (Jagiellonia Białystok) - do 78. minuty w meczu na wyjeździe z Wisłą Płock (2:1) Damian Kądzior (Górnik Zabrze) - do 78. minuty meczu u siebie z Lechem Poznań (3:1) Rafał Kurzawa (Górnik Zabrze) - cały mecz u siebie z Lechem Poznań (3:1) Maciej Makuszewski (Lech Poznań) - cały mecz na wyjeździe z Górnikiem Zabrze (1:3) Rafał Wolski (Lechia Gdańsk) - do 88. minuty i żółta kartka w meczu na wyjeździe z Arką Gdynia (1:0) Krzysztof Mączyński (Legia Warszawa) - cały mecz na wyjeździe z Pogonią Szczecin (3:1)

Napastnicy:
Robert Lewandowski (Bayern Monachium) - cały mecz i gol w meczu na wyjeździe z Borussią Dortmund (3:1) Mariusz Stępiński (Chievo Werona) - od 85. minuty w meczu u siebie z Napoli (0:0) Kamil Wilczek (Broendby Kopenhaga) - od 87. minuty w meczu wyjazdowym z FC Kopenhaga (1:0) Jakub Świerczok (KGHM Zagłębie Lubin) - cały mecz u siebie z Cracovią (1:2).