Szczęsny and Rybus played in the basic composition of the team

Wojciech Szczęsny wczoraj bronił bramki Juventusu Turyn. (Fot. Instagram/@wojciech.szczesny1)
Wojciech Szczęsny played in Juventus Turin team, and Maciej Rybus in the Lokomotiv Moscow. They are both called to represent Poland in the social gatherings with Uruguay and Mexico.

Szczęsny strzegł bramki mistrzów Włoch w rywalizacji z ostatnim w tabeli Serie A Benevento (2:1), natomiast Rybus znalazł się w podstawowym składzie Lokomotiwu w meczu derbowym z CSKA i został ukarany żółtą kartką (2:2).

W spotkaniach z Urugwajem (10 listopada w Warszawie) i Meksykiem (13 listopada w Gdańsku) zabraknie kontuzjowanych Łukasza Piszczka (Borussia Dortmund), Arkadiusza Milika (SSC Napoli) i Marcina Kamińskiego (VfB Stuttgart). Powołania nie otrzymał też Łukasz Teodorczyk z Anderlechtu.

Z kolei dla powołanego do kadry Artura Boruca (AFC Bournemouth) mecz z Urugwajem będzie oficjalnym pożegnaniem z reprezentacją.

Ligowe występy kadrowiczów powołanych na mecze z Urugwajem i Meksykiem:

Bramkarze:
Artur Boruc (Bournemouth) - rezerwowy w wyjazdowym meczu z Newcastle (1:0) Łukasz Fabiański (Swansea City) - cały mecz u siebie z Brighton (0:1) Łukasz Skorupski (AS Roma) - rezerwowy w wyjazdowym meczu z Fiorentiną (4:2) Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn) - cały mecz u siebie z Benevento (2:1)

Obrońcy:
Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua) - cały mecz i żółta kartka na wyjeździe z Genoą (2:0) Thiago Cionek (Palermo) - cały mecz na wyjeździe z Pescarą (2:2) Kamil Glik (AS Monaco) - cały mecz u siebie z Guingamp (6:0) Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) - poza kadrą na mecz u siebie z Worsklą Połtawa (2:1) Jarosław Jach (KGHM Zagłębie Lubin) - do 67. minuty i żółta kartka w meczu u siebie z Cracovią (1:2) Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa) - od 85. minuty w meczu wyjazdowym z Pogonią Szczecin (3:1) Michał Pazdan (Legia Warszawa) - cały mecz na wyjeździe z Pogonią Szczecin (3:1)

Pomocnicy:
Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) - od 83. minuty w meczu u siebie z Herthą Berlin (3:3) Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad) - rezerwowy w meczu u siebie z CSKA Sofia (1:2) Kamil Grosicki (Hull City) - cały mecz i gol w meczu na wyjeździe z Sheffield United (1:4) Grzegorz Krychowiak (West Bromwich Albion) - do 59. minuty w meczu na wyjeździe z Huddersfield (0:1) Karol Linetty (Sampdoria Genua) - cały mecz na wyjeździe z Genoą (2:0) Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) - cały mecz i żółta kartka u siebie z CSKA Moskwa (2:2) Paweł Wszołek (Queens Park Rangers) - poza kadrą na mecz wyjazdowy z Nottingham (0:4) Piotr Zieliński (Napoli) - do 72. minuty i żóła kartka w meczu na wyjeździe z Chievo Werona (0:0) Przemysław Frankowski (Jagiellonia Białystok) - do 78. minuty w meczu na wyjeździe z Wisłą Płock (2:1) Damian Kądzior (Górnik Zabrze) - do 78. minuty meczu u siebie z Lechem Poznań (3:1) Rafał Kurzawa (Górnik Zabrze) - cały mecz u siebie z Lechem Poznań (3:1) Maciej Makuszewski (Lech Poznań) - cały mecz na wyjeździe z Górnikiem Zabrze (1:3) Rafał Wolski (Lechia Gdańsk) - do 88. minuty i żółta kartka w meczu na wyjeździe z Arką Gdynia (1:0) Krzysztof Mączyński (Legia Warszawa) - cały mecz na wyjeździe z Pogonią Szczecin (3:1)

Napastnicy:
Robert Lewandowski (Bayern Monachium) - cały mecz i gol w meczu na wyjeździe z Borussią Dortmund (3:1) Mariusz Stępiński (Chievo Werona) - od 85. minuty w meczu u siebie z Napoli (0:0) Kamil Wilczek (Broendby Kopenhaga) - od 87. minuty w meczu wyjazdowym z FC Kopenhaga (1:0) Jakub Świerczok (KGHM Zagłębie Lubin) - cały mecz u siebie z Cracovią (1:2).