Menu

Szarapowa z "dziką kartą" w Birmingham

Szarapowa z
Rosjanka po wpadce z dopingiem budzi ogromne kontrowersje w świecie tenisa. (Fot. Getty Images)
Organizatorzy tenisowego turnieju WTA w Birmingham, jednej z ostatnich imprez przed wielkoszlemowym Wimbledonem, przyznali "dziką kartę" Marii Szarapowej. Rosjanka nie otrzymała takiego zaproszenia na French Open, który rozpoczyna się 28 maja.
Reklama

Szarapowa w kwietniu zakończyła 15-miesięczną dyskwalifikację za doping i chce wrócić na szczyt światowego rankingu. Na razie jednak nie ma zapewnionej automatycznej kwalifikacji do turniejów pod egidą WTA. Otrzymała za to "dzikie karty" na imprezy w Stuttgarcie, Madrycie i Rzymie.

Zgromadziła wystarczająco dużo punktów, aby wziąć udział w kwalifikacjach do Wimbledonu, ale nie w turnieju głównym, chyba że znów otrzyma "dziką kartę". Nie zdążyła jednak zapewnić sobie miejsca choćby w eliminacjach French Open.

Szef Brytyjskiej Federacji Tenisowej Michael Downey podkreślił, że Szarapowa zobowiązała się wystartować w tegorocznej i kolejnej edycji turnieju w Birmingham.

"Decyzja o przyznaniu jej dzikiej karty nie była łatwa i zdajemy sobie sprawę, że wiele osób się z nią nie zgodzi. Jednak Maria odbyła już swoją karę, wróciła i znów prezentuje najwyższy poziom" - oświadczył Downey.

Impreza w Birmingham rozpocznie się 19 czerwca, dwa tygodnie przed Wimbledonem. Szarapowa triumfowała tam w 2004 i 2005 roku.

We wtorek Rosjanka skreczowała w meczu drugiej rundy turnieju w Rzymie z Chorwatką Mirjaną Lucic-Baroni przy stanie 4:6, 6:3, 2:1.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.05.2018
  GBP 4.903 złEUR 4.304 złUSD 3.669 złCHF 3.701 zł

  Sport


  Reklama