Supercopa de Espana: Lewandowski goal, but Real much better than Barcelona in final

Real Madryt rozbił Barcelonę. Jedynego gola dla przegranych zdobył Robert Lewandowski. (Fot. GIUSEPPE CACACE/AFP via Getty Images)
Real Madrid have won the Spanish football Super Cup for the 13th time in history. In yesterday's final of the tournament in Riyadh, the 'royals' won against Barcelona 4:1. Robert Lewandowski scored the goal for the defeated, while Real's hat-trick was scored by Vinicius Junior.

Brazylijczyk wpisał się na listę strzelców w 7., 10. i 39. minucie, tego trzeciego gola zdobywając z rzutu karnego. W 33. minucie Lewandowski zmniejszył stratę Barcelony na 1:2, popisując się efektownym, mocnym strzałem z powietrza sprzed linii pola karnego.

W drugiej połowie zwycięstwo "Królewskich" przypieczętował Rodrygo (64.). Lewandowski rozegrał całe spotkanie.

Tym samym drużyna ze stolicy Hiszpanii zrewanżowała się odwiecznemu rywalowi za porażkę 1:3 w finale poprzedniej edycji Supercopa de Espana. Wówczas również gola miał Lewandowski, który cieszył się ze swojego pierwszego trofeum od momentu przeniesienia się do stolicy Katalonii z Bayernu Monachium.

Real jest drugi w klasyfikacji wszech czasów pod względem liczby triumfów w Superpucharze Hiszpanii. O jeden raz więcej trofeum to wzniosła Barcelona.

Od sezonu 2019/20 Superpuchar Hiszpanii rozgrywany jest w formacie Final Four. W półfinałach w Rijadzie Real pokonał lokalnego rywala Atletico 5:3 po dogrywce, a Barcelona wygrała z Osasuną Pampeluna 2:0 (jedna bramka Lewandowskiego).