Menu

Supermarkety Lidl i Aldi zarobiły krocie podczas świąt

Supermarkety Lidl i Aldi zarobiły krocie podczas świąt
Niemieckie dyskonty cieszą się coraz większą popularnością wśród Brytyjczyków. (Fot. Getty Images)
Sieci sklepów Lidl i Aldi zyskały miano najpopularniejszych supermarketów w okresie przedświątecznym. Największy ruch odnotowano 22 grudnia - klienci wydali w nich w sumie £747 mln.
Reklama

Niemieccy giganci przyciągnęli w ciągu 12 tygodni przed świętami niemal o 1 mln więcej klientów niż rok temu. Tym samym sieci te wysunęły się na czołówkę najszybciej rozwijających się supermarketów w Wielkiej Brytanii.

Tesco z kolei odnotowało najlepsze wyniki spośród “wielkiej czwórki” (Tesco, Morriosons, Sainsbury’s, Asda).

Według danych Kantar Worldpanel, brytyjscy klienci wydali w ostatnim kwartale roku o £1 mld więcej niż w 2016. Przeciętne gospodarstwo domowe przeznaczyło na żywność rekordowe £1 054.

Analitycy zauważyli także, iż Brytyjczycy o wiele chętniej kupują teraz produkty własnych marek supermarketów, za to mniej korzystają z promocji. Największym powodzeniem cieszyły się eksluzywne produkty marki Lidl i Aldi.

“Hipermartkety spożywcze nie mogły narzekać w te święta na obroty, pomimo silnej konkurencji cenowej oraz spadku kwoty na wydatki Brytyjczyków” - podkreślił Mike Watkins z Nielsen's UK.

Ze względu na to, iż Wigilia wypadała w ubiegłym roku w niedzielę, skorzystały także sklepy osiedlowe – większe sieci miały ograniczone godziny otwarcia. Spadek obrotów odnotowały za to popularne sieci handlowe.

 

  Komentarze


  • Spidi
   10 stycznia, 00:34

   Co sie dziwic? Bylem dzis w Tesco a pptem w Lidlu bo sa obok. Dla przykladu miesko mielone 500g 5% tluszczu w Tesco £4 a w Lidlu £3. Wiecej pytan nie mam.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 15.01.2018
  GBP 4.690 złEUR 4.170 złUSD 3.401 złCHF 3.533 zł

  Sport


  Reklama