Menu

Stróż meczetu poczęstował złodzieja jajecznicą

Stróż meczetu poczęstował złodzieja jajecznicą
Poczęstunek jajecznicą pozytywnie wpłynął na złodzieja, który oddał skradzione przedmioty. (Fot. Thinkstock)
"Ostatnią szansę" otrzymał od sądu uzależniony od narkotyków i wielokrotnie karany przestępca, który włamał się do dublińskiego meczetu. Stefan Boyle miał także szczęście, gdy został przyłapany na gorącym uczynku przez stróża świątyni. Ali Yassine poczęstował go jajecznicą i wysłuchał historii jego życia.
Reklama

28-latek włamał się do budynku mieszkalnego sąsiadującego z meczetem na Milltown Bridge w irlandzkim Dundrum w listopadzie ubiegłego roku. Do środka dostał się przez okno toalety. Stróż znalazł go następnie pod stołem świątyni. Grożąc nożem i miotając wyzwiska, napastnik próbował uciec przez okno. Yassine w samoobronie kopnął Boyle'a i kazał mu się uspokoić. Następnie przygotował mu jajecznicę i usiadł przy stole, by wysłuchać historii jego życia.

Gdy mężczyzna odszedł, stróż odkrył, że skradzione zostały z jego sypialni dwa telefony. Gdy następnego dnia pojechał do centrum Dublina, by zablokować numery, przypadkiem natknął się na Boyle'a. Ten oddał mu aparaty i przeprosił.

Osiem dni później Garda aresztowała złodzieja. 28-latek ma na swoim koncie 110 wyroków, w tym 63 za kradzieże. Podczas rozprawy w dublińskim sądzie okręgowym Yassine zeznał, że włamywacz „jest dobrym człowiekiem”, do tego bezdomnym, a pieniędzy z kradzieży potrzebował na narkotyki.

Sędzia Karen O’Connor zarządziła wobec mężczyzny przymusowe zamknięte leczenie odwykowe. Na miejsce w Coolmine Therapeutic Centre czeka w więzieniu Cloverhill.

Sędzia podkreśliła, że jest to dla Boyle'a ostatnia szansa na poprawę.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 19.04.2018
  GBP 4.777 złEUR 4.167 złUSD 3.369 złCHF 3.478 zł

  Sport


  Reklama