Menu

Stephen Curry will try his hand at a professional golf tournament

Stephen Curry will try his hand at a professional golf tournament
Czy Curry będzie równie dobry grając w golfa. (Fot. Getty Images)
One of the best basketball players in the NBA, the Golden State Warriors champion Stephen Curry will try his hand at professional golfers - he has been given a special invitation to play in the Hayward, California, Second Division tournament in the United States.
Advertisement
News available in Polish

Kalifornijski turniej Web.com Tour's Ellie Mae Classic odbędzie się w dniach 31 lipca - 6 sierpnia, a Curry - fan golfa - będzie uczestniczył w nim jako amator.

"Golf jest moją pasją od dawna. Spełniają się marzenia, bo zawsze pragnąłem zagrać z profesjonalistami. To będzie także okazja do promocji turnieju i działań charytatywnych na rzecz Warriors Community Foundation" - powiedział dwukrotny mistrz NBA (2105 i 2017).

29-letni zawodnik to dwukrotny MVP sezonu zasadniczego (2015 i 2016). W drugim przypadku otrzymał to wyróżnienie dziennikarzy jednogłośnie, co zdarzyło się pierwszy raz w historii. Warriors zakończyli wówczas sezon z bilansem 73 zwycięstw w 82 spotkaniach, poprawiając wynik Chicago Bulls (72-10) z legendarnym Michaelem Jordanem w składzie z sezonu 1995/96, ale w wielkim finale NBA ulegli Cleveland Cavaliers 3-4.

W tym roku mistrzowie z 2015 r. byli zdecydowanie lepsi od "Kawalerzystów" pokonując ich w walce o mistrzowskie pierścienie 4-1, jednak Curry nie został MVP ani sezonu zasadniczego, ani finałów. Pierwsze wyróżnienie przypadło jego koledze z zespołu Kevinowi Durantowi, a drugie zdobył Russell Westbrook z Oklahomy City Thunder. 

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 21.02.2018
  GBP 4.707 złEUR 4.156 złUSD 3.370 złCHF 3.598 zł

  Sport


  Advertisement