Menu

Starsi pracownicy stosują botox, by mieć szanse z młodszymi

Starsi pracownicy stosują botox, by mieć szanse z młodszymi
Mieszkańcy Irlandii przywiązują dużą wagę do wyglądu. (Fot. Thinkstock)
Więcej włosów, olśniewający uśmiech, gładka twarz - starsi kandydaci wydają tysiące euro, by wyglądać młodziej na rozmowie o pracę. Według Irishjobs.ie, prawie połowa osób na rynku pracy obawia się, że wiek przekreśli ich szanse na zatrudnienie.
Reklama

Według badania internetowej agencji pośrednictwa pracy, 38% pracowników rozważało farbowanie włosów, co trzecia myślała o wybielaniu zębów, a 8% o botoksie.

Zdaniem Orli Moran z Irishjobs.ie, wśród starszej generacji panuje przekonanie, że na rynku pracy oczekuje się młodości i witalności.

“Pomimo że dyskryminowanie pracowników ze względu na wiek jest niezgodne z prawem, to oczywiste, że starsi kandydaci martwią się, że ich data urodzenia wpłynie na ich szanse” - tłumaczy specjalistka.

Jak twierdzi Katie McGarr, kosmetyczka firmy Amara, także młodsi ludzie starają się zachować świeży wygląd, poddając się zabiegom profilaktycznie.

“Botox jest szczególnie popularny wśród przedstawicieli handlowych. To daje im większą pewność siebie. Część osób wykonuje go zapobiegawczo - tuż przed trzydziestką lub krótko po” - informuje.

Jednocześnie rośnie zainteresowanie kosmetyką dentystyczną, niezależnie od wieku.

“Od pięciu lat prowadzę własną praktykę i ciągle obserwuję wzrost zainteresowania tego typu zabiegami” - informuje Gillian Smith z irlandzkiego towarzystwa kosmetycznego Irish Dental Association.

Trener osobisty Karl Henry przekonuje, że najważniejsze jest zdrowie i witalność.

“Nie chodzi tylko o kosmetykę. Zdrowie i dobra forma sprawiają, że pracownicy są bardziej produktywni. Zdrowiem i fitnessem interesuje się coraz więcej osób ze starszej generacji, które odczuwają presję dotrzymywania kroku młodszym ludziom” - tłumaczy trener.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 19.04.2018
  GBP 4.777 złEUR 4.167 złUSD 3.369 złCHF 3.478 zł

  Sport


  Reklama