Srebro Tyszkowskiego w pchnięciu kulą w Rio

Bartosz Tyszkowski wywalczył dla Polski srebro. (Fot. Getty Images)
To drugi medal biało-czerwonych w tej imprezie. Wcześniej drugi w rzucie dyskiem w kategorii F52 był Robert Jachimowicz (Stowarzyszenie Sportu Niepełnosprawnych Start Koszalin).

22-letni Tyszkowski, mistrz świata z 2015 roku w tej konkurencji, jak i rzucie dyskiem, w najlepszej próbie uzyskał 13,56 m. O centymetr przegrał z Niemcem Niko Kappelem. Trzeci był Chińczyk Zhiwei Xia - 12,33.

W wieczornych konkurencjach tuż za podium uplasowała się Anna Harkowska (Olsztyński Klub Sportowy Warmia i Mazury) w kolarskim wyścigu na dochodzenie na 3000 m w kat. C5 na torze. Z Amerykanką Samanthą Bosco Polka przegrała o 0,004 s.

Siódma w wyścigu pływackim na 100 m stylem motylkowym (kat. S13) była Joanna Mendak. W Londynie cztery lata wywalczyła w tej konkurencji złoto, a w sumie jest trzykrotną mistrzynią paraolimpiady. Wygrała Amerykanka Rebecca Meyers, która wynikiem 1.03,25 ustanowiła rekord świata.

W zmaganiach w Brazylii weźmie udział ponad 4300 niepełnosprawnych sportowców ze 175 krajów, w tym 90 z Polski.