Srebrny medal polskich szpadzistek w mistrzostwach Europy w Nowym Sadzie

Ewa Nelip (po prawej) podczas walki w Nowym Sadzie. (Fot. Getty Images)
Polskie szpadzistki zdobyły srebrny medal w turnieju drużynowym szermierczych mistrzostw Europy w Nowym Sadzie. W finale przegrały z Francuzkami 40:41. Mecz rozstrzygnął się w dodatkowej minucie.

Biało-czerwone walczyły w składzie: Ewa Nelip (UKS Żoliborz Warszawa), Renata Knapik-Miazga, Aleksandra Zamachowska (obie TS Wisła Kraków) i Barbara Rutz (KS Szpada Wrocław).

Zespół szpadzistek poprzednio stał na podium ME w 2010 roku w Lipsku, kiedy sięgnął po złoto. Przed rokiem w tym samym niemieckim mieście podopieczne trenera Bartłomieja Języka wywalczyły brąz mistrzostw świata.

Z Serbii polscy szermierze wrócą z czterema medalami, to wyrównanie osiągnięcia z Zagrzebia sprzed pięciu lat. Drużynowo brąz zdobyli floreciści, a indywidualnie trzecie miejsce zajęły szablistka Marta Puda i florecistka Martyna Synoradzka.