Menu

Sprawa Magdaleny Żuk. Najnowsze ustalenia policji

Sprawa Magdaleny Żuk. Najnowsze ustalenia policji
Polka miała jechać na wycieczkę do Egiptu ze swoim partnerem, ostatecznie jednak pojechała sama. (Fot. Facebook)
Trwa gromadzenie materiału dowodowego ws. śmierci 27-letniej Polki, Magdaleny Żuk w Egipcie: przesłuchiwani są świadkowie, zabezpieczane nośniki informacji oraz dokumenty - poinformowała dzisiaj Komenda Główna Policji.
Reklama

Jak podała policja "trwają czynności związane z gromadzeniem materiału dowodowego, w szczególności przesłuchaniem świadków przebywających na terenie kraju oraz zabezpieczaniem elektronicznych nośników informacji oraz dokumentów pozwalających na ustalanie wstępnej wersji przebiegu zdarzenia".

"Niezwłocznie po zebraniu niezbędnego materiału dowodowego, zostanie opracowany i skierowany za pośrednictwem Prokuratury Krajowej w Warszawie wniosek do władz Egiptu o dokonanie czynności w drodze międzynarodowej pomocy prawnej, w tym o przesłuchanie świadków – pracowników hoteli, w których przebywała pokrzywdzona, personelu placówek medycznych, w której udzielano jej pomocy oraz wszelkich dokumentów istotnych z punktu widzenia dowodowego dla potrzeb śledztwa, w tym wyników z badań toksykologicznych i sekcji zwłok Magdaleny Żuk, która zostanie dokonana przez tamtejsze organy ścigania" - napisano w komunikacie.

Prokuratura zapowiada, że po sprowadzeniu zwłok Magdaleny Żuk do kraju sekcja zwłok zostanie powtórzona w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu.

Według wstępnych ustaleń, pochodząca z Bogatyni, a zamieszkała we Wrocławiu 27-letnia Magdalena Żuk, 25 kwietnia poleciała do kurortu Marsa Alam w ramach wycieczki wykupionej w jednym z krajowych biur podróży. Polka miała jechać na wycieczkę do Egiptu ze swoim partnerem, ostatecznie jednak pojechała sama. Pozostawali w kontakcie telefonicznym. Po dwóch dniach partnera kobiety zaniepokoiło jej zachowanie; w porozumieniu z touroperatorem, zaplanował jej wcześniejszy powrót do kraju.

Ze względu na pogarszający się stan zdrowia kobieta trafiła do miejscowego szpitala. W tym samym czasie do Egiptu przyjechał jej znajomy, aby zabrać ją do Polski. W szpitalu, w niedzielę, dowiedział się, że kobieta nie żyje. Poinformowano go, że zmarła w wyniku obrażeń doznanych na skutek upadku z wysokości, z pierwszego lub drugiego piętra szpitala, w którym przebywała uprzednio w miejscowości Marsa-Alam.

Do internetu trafił film, na którym widać jak partner kobiety prowadzi z nią rozmowę telefoniczną. Kobieta wygląda na wystraszoną i prosi go, aby zabrał ją z Egiptu. Według lokalnych mediów, kobieta w rozmowie telefonicznej ze swoją przyjaciółką miała mówić, że ktoś dosypuje jej czegoś do drinków.

W niedzielnym komunikacie policji podkreślono, że wstępnie przyjęta przez prokuraturę "kwalifikacja prawna czynu stanowiącego podstawę wszczęcia śledztwa w tej sprawie" - zabójstwo - "w zależności od poczynionych ustaleń może ulec zmianie".

 

  Komentarze


  • Smutna
   7 maja 2017, 13:52

   To bardzo smutne Kondolencje d;la rodziny .Myslę że tyrochę pomogła tym zbójom zabić siebie .Abstynencja tu by zwyciężyła.Nauczka dla innych kobiet NIGDZIE NIE NALEŻY PIĆ DRINKÓW ANI NA WYCIECZKACH ANI NA DYSKOTEKACH bo to samo się dzieje.Ciekawe że policja nie ma na to wpływu takie Disco mozna kontrolować i barmanów też .WSPÓŁCZUJĘ BARDZO.Do Partnera .Nie obwiniaj siebie Ona miała taką KARMĘ i tak musiało się stać to nie jest Twoja wina.

  • Do smutna
   7 maja 2017, 14:34

   Co ma do tego abstynencja? Jak ktoś kogoś chce oduzyc to i kubek z herbatą wystarczy. Nikt nie mówił że ona w ogóle piła alkohol, co wy macie z tym oczernianiem ludzi? Nawet jak się napiła drinka to nikomu nigdy nie daje to prawa do niszczenia komuś życia, tylko dlatego że jakiejś kalece sexualnej chce się pie...ć a jest taka ofiarą losu że normalnie nie może znaleźć sobie kobiety i tylko faszerunąc jakąś przypadkowa drogami ma szansę na sex. Tutaj winien jest tylko zwyrodnialec bądź kilku którzy upatrzyli sobie kolejną ofiarę i tylko oni! Abstynencja?nosz ku... a!

  • Fwws
   7 maja 2017, 15:08

   Pieski szczekają, karawana jedzie dalej ...
   Porządne dziewczyny nie piją drinków z narkotykami , najwidocznie to taka ewolucja darwina naszych czasów....
   Ciekawe jaką ustawę PISu przykrywa się teraz tą wiadomością w mediach .....
   Czyżby rano stan wojenny?

  • John
   7 maja 2017, 16:34

   jak trzeba miec pusto w glowie aby jechac do kraju Mohamedow

  • Hej
   7 maja 2017, 18:53

   Z tego wynika ze arabi sa lepsi w te klocki minus dla naszych panow

  • Tom
   10 maja 2017, 18:40

   Podano treść rozmowy między rezydentem( który trzymał tel.w chwili kiedy Magda rozmawia z Markusem) i jego mocodawcami -brudasy zamieszani

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 25.04.2018
  GBP 4.822 złEUR 4.216 złUSD 3.455 złCHF 3.519 zł

  Sport


  Reklama