Menu

Sondaż: Niemcom zdarza się wstydzić za rodaków za granicą

Sondaż: Niemcom zdarza się wstydzić za rodaków za granicą
Niemieccy turyści chętnie odwiedzają m.in. Majorkę. (Fot. Getty Images)
Aż 81 proc. Niemców przyznało w sondażu, że zdarza im się wstydzić za swoich rodaków za granicą, wskazując wśród niepożądanych zachowań turystów m.in. bójki w barze, picie alkoholu na plaży czy strój plażowy w restauracji.
Reklama

Z badania opinii publicznej przeprowadzonego przez ośrodek YouGov wynika, że 81 proc. Niemców odczuwa zażenowanie, gdy ich rodacy zachowują się niewłaściwie podczas pobytu za granicą, a 93 proc. uważa, że od turystów należy oczekiwać dobrych manier.

Ponadto zdecydowana większość respondentów (80 proc.) wyraziła zrozumienie dla niedawnych protestów mieszkańców Majorki i Barcelony przeciw masowemu napływowi turystów kosztem miejscowej ludności.

W Barcelonie doszło do napaści na turystyczny autokar. Z kolei na Majorce protestujący wskazywali, że wynajmowanie turystom prywatnych mieszkań i domów ogranicza ofertę lokali mieszkaniowych dla miejscowych i winduje ceny nieruchomości; mówiono też o bójkach wszczynanych przez turystów i problemach z rosnącą lawinowo ilością śmieci.

W odpowiedzi na te postulaty władze Majorki zapowiedziały ograniczenie w przyszłości liczby turystów. Plan ten poparło 68 proc. uczestników badania YouGov, a 21 proc. było mu przeciwnych.

860-tysięczną Majorkę w 2015 roku odwiedziło ponad 8,3 mln turystów, głównie Niemców, Brytyjczyków i Hiszpanów - wynika z oficjalnych danych. 

 

  Komentarze


  • MG
   11 sierpnia 2017, 07:55

   Bylem na Majorce w dzielnicy elAreal gdzie,sa,praktycznaie sami niemcy dzicz I cholota nie,umiejaca sie zachowac

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 16.02.2018
  GBP 4.677 złEUR 4.156 złUSD 3.317 złCHF 3.605 zł

  Sport


  Reklama