Menu

Smog w stolicy. Bezpłatna komunikacja miejska

Smog w stolicy. Bezpłatna komunikacja miejska
Wczoraj w Warszawie zanotowano znaczne przekroczenie norm zanieczyszczeń w powietrzu (Fot. Getty Images)
Dzisiaj w Warszawie komunikacja miejska będzie darmowa. "Wyłączamy kasowniki, włączamy kolejne środki w walce o czyste powietrze dla Warszawy" - podał na Facebooku warszawski ratusz.
Reklama

"W związku z podwyższonym stężeniem zanieczyszczeń 9 stycznia warszawiacy pojadą transportem publicznym bezpłatnie. Wyłączamy kasowniki, włączamy kolejne środki w walce o czyste powietrze dla Warszawy" - czytamy na Facebooku.

Wcześniej rzecznik warszawskiego ratusza Bartosz Milczarczyk poinformował, że wczoraj w Warszawie zanotowano znaczne przekroczenie norm zanieczyszczeń w powietrzu, a osoby starsze, z zaburzeniami układu oddechowego i dzieci powinny unikać spacerów i pozostać w domu.

"Jakość powietrza w mieście nie jest dobra ze względów atmosferycznych. Stacje pomiarowe wskazują wysoki poziom stężenia zanieczyszczeń - znacznie przekroczone są stężenia pyłów PM 10 i PM 2,5. Prosimy o zachowanie ostrożności. Jeśli możemy, zostańmy w domach i powstrzymajmy się przed aktywnością fizyczną na zewnątrz" - oznajmił rzecznik.

Jak dodał, "dotyczy to przede wszystkim osób starszych i w podeszłym wieku, chorych z zaburzeniami funkcjonowania układu oddechowego, dzieci i młodzieży poniżej 25. roku życia". Podkreślił, że sytuacja cały czas jest monitorowana.

Rzecznik dodał, że w poniedziałek rano ratusz wyśle do wszystkich szkół informację, aby zrezygnowały ze wszystkich zajęć, które wiązałyby się z wychodzeniem na zewnątrz, tak, by minimalizować kontakt z zanieczyszczeniami.

 

  Komentarze


  • Ewf
   9 stycznia 2017, 12:19

   Frajerzy się cieszą z "darmowej" komunikacji a wypadało by jakiś pozew zbiorowy na miasto, za nie zapewnienie mieszkańcom bezpiecznych warunków egzystowania i narażeniu ich życia i zdrowia..

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 19.04.2018
  GBP 4.777 złEUR 4.167 złUSD 3.369 złCHF 3.478 zł

  Sport


  Reklama