Menu

Słowak oskarżony o oszustwo Polki poznanej na portalu randkowym

Słowak oskarżony o oszustwo Polki poznanej na portalu randkowym
Kobieta była przekonana, że poznała miłość swojego życia. (Fot. Thinkstock)
Do 15 lat więzienia grozi 35-letniemu obywatelowi Słowacji, którego prokuratura w Łodzi oskarżyła o oszustwa na prawie 840 tys. zł na szkodę poznanej przez portal randkowy Polki. Akt oskarżenia trafił do łódzkiego sądu okręgowego.
Reklama

Według śledczych, do przestępstwa miało dojść w okresie od kwietnia do września ubiegłego roku. Wcześniej, bo w marcu 2016 r., pokrzywdzona poznała - za pośrednictwem portalu randkowego - o sześć lat młodszego obywatela Słowacji. Mężczyzna szybko wzbudził jej zaufanie i zapewniał, że kobieta jest osobą, z którą pragnie spędzić resztę życia. Jednocześnie zdobywał zaufanie jej syna zabierając go na spacery, kupując prezenty, oraz zapisując go w pamięci swojego telefonu, jako "syn".

Przekonywał także, iż aby zdobyć zaufanie jego rodziny, kobieta powinna przekazać mu cały majątek, jaki posiada. Deklarował, że po "sprawdzeniu jej uczuć" własność kobiety zostanie przepisana na jej syna.

W maju 2016 r. para się zaręczyła. Zanim jednak to nastąpiło, kobieta miesiąc wcześniej przeniosła na Słowaka własność położonej pod Łodzią nieruchomości i zlokalizowanego w Łodzi mieszkania o łącznej wartości ok. 540 tys. zł. W lipcu kobieta przepisała mężczyźnie kolejne mieszkanie, które warte było 220 tys. zł.

Pokrzywdzona przekazała mężczyźnie również 35 tys. zł i biżuterię wartą 20 tys. zł. Zaciągnęła także kredyt w wysokości 55 tys. zł. i pieniądze przekazała podejrzanemu.

Jesienią ub. roku kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. Ustaliła, że mężczyzna, któremu zaufała, bez jej zgody sprzedał mieszkania innej osobie. Powiadomiła o przestępstwie prokuraturę.

Mężczyzna został zatrzymany. Podczas przesłuchania początkowo twierdził, że przekazał kobiecie pieniądze za jedno z mieszkań. Później twierdził m.in., że pokrzywdzona przeniosła na niego własność wszystkich nieruchomości w imię miłości, całkowicie dobrowolnie, aby zatrzymać go przy sobie. Mężczyzna trafił do aresztu, gdzie nadal przebywa.

Zdaniem śledczych, wszystko wskazuje na to, że z działalności przestępczej podejrzany uczynił stałe źródło dochodu. Grozi mu kara do 15 lat więzienia.

 

  Komentarze


  • JanKowalski
   11 kwietnia 2017, 16:46

   Cóż można napisać. Gratuluje sąsiadowi "gadanego"....... a tej pani intelektu... ;)

  • Prawnik Hossa
   11 kwietnia 2017, 23:18

   A o intercyzie slyszala ? Nic dziwnego ,ze cyganie robia kase na wnuczka..

  • Magda
   12 kwietnia 2017, 00:08

   Dokladnie jakim to trzeba byc glupkiem zeby cos takiego zrobic

  • Śmieszek
   12 kwietnia 2017, 11:32

   Ciekawe czy nerke też by sprzedała ;p

  • Nick
   12 kwietnia 2017, 14:04

   Zaraz zaraz skoro dobrowolnie mu to wszystko dała i zapisała to gdzie tu przestępstwo?!

   Skoro mu to dała to mógł z tym zrobić co chciał, kupy się nie trzyma ten artykuł albo takie bezprawie mamy w PL i sądy zamykają za co chcą?!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 20.04.2018
  GBP 4.766 złEUR 4.172 złUSD 3.388 złCHF 3.483 zł

  Sport


  Reklama