Ski Jumping World Cup: Stoch's decisive triumph in Lahti

Brawo, Kamil! (Fot. Getty Images)
Kamil Stoch won the World Cup ski jumping competition in Finnish Lahti and he became the leader of the cycle. The fourth place went to Dawid Kubacki. The second was Germany Markus Eisenbichler, and the third Austrian Stefan Kraft.

W finale wystąpił komplet sześciu Polaków. Maciej Kot zajął czternaste miejsce, Piotr Żyła szesnaste, Stefan Hula siedemnaste, a Jakub Wolny uplasował się na 26. pozycji.

Stoch prowadził wyraźnie już po pierwszej serii, w której skoczył 132 m. Drugi na półmetku Japończyk Ryoyu Kobayashi tracił do niego wówczas 13,5 pkt. W finałowej serii polski zawodnik uzyskał jeszcze lepszy wynik - 134 m.

Ostatecznie wyprzedził drugiego Eisenbichlera (124,5 i 129,5 m) aż o 28,2 pkt. Kobayashi spadł na szóste miejsce.

Zawody w Lahti były pierwszymi po igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu, gdzie Kamil Stoch triumfował na dużej skoczni, a w konkursie drużynowym biało-czerwoni (Kot, Hula, Kubacki, Stoch) zajęli trzecie miejsce.

W sobotę w Lahti w "drużynówce" Polacy - w identycznym składzie jak na igrzyskach - uplasowali się na drugiej pozycji.