Menu

Silny wiatr zmierza nad Londyn. Będzie wiało nawet 80 km/h

Silny wiatr zmierza nad Londyn. Będzie wiało nawet 80 km/h
W Londynie będzie wietrznie i deszczowo. (Fot. Getty Images)
Met Office wydało dziś żółte ostrzeżenie dla mieszkańców stolicy w związku z silnymi wichurami, które zmierzają do południowej Anglii. W Londynie wiatr ma osiągnąć prędkość nawet 80 km/h.
Reklama

Prognostycy z Met Office ostrzegają, że poza stolicą sytuacja może być jeszcze poważniejsza. W niektórych regionach, zwłaszcza na południowym wybrzeżu, wiatr może osiągnąć prędkość 110 km/h.

Poza wichurami, nad Wyspy nadciągają silne, burzowe chmury. Grzmieć ma również w Londynie, choć meteorolodzy są podzieleni, kiedy dokładnie nadejdą. "Z pewnością pojawią się w ciągu tygodnia" - oceniają.

Wichury są efektem frontu niskiego ciśnienia, który pojawił się dziś w nocy w okolicach Walii i południowo-zachodniej Anglii.

Pierwsze oznaki silnego wiatru mogą być zauważalne jeszcze dziś. Synoptycy uważają, że mogą pojawić się przejściowe trudności komunikacyjne na przestrzeni londyńskiej sieci transportu publicznego.

"Nie spodziewamy się, że dziś będzie tak mokro, jak podczas weekendu. W centralnym Londynie padało jedynie przejściowo, a chmury deszczowe trzymają się z dala od stolicy" - ocenił Charles Powell z Met Office.

"We wtorek w nocy deszcz może powrócić, a wraz z nim kolejne silne wichury. Reszta tygodnia może obfitować w przejściowe opady" - dodał.

 

  Komentarze


  • Jurij
   12 września 2017, 01:49

   A miało być lato stulecia!!!!!!!! Zresztą podobnie jak od 3 lat zapowiadane zimy stulecia!!!!Nie ma co wierzyć brytolom!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 19.02.2018
  GBP 4.683 złEUR 4.147 złUSD 3.341 złCHF 3.601 zł

  Sport


  Reklama