Menu

Sex attacker cuts his own throat in Wales court

Sex attacker cuts his own throat in Wales court
Dzisiaj miał zapaść wyrok w sprawie Polaka. (Fot. Metro/screenshot)
A sex attacker slit his own throat and collapsed in a bloody heap in a courtroom dock as he was due to be sentenced for attacking a shop assistant.
Advertisement
News available in Polish

33-latek pojawił się w sądzie Haverfordwest Magistrates Court w Pembrokeshire w południowej Walii w sprawie zarzutu o napaść seksualną.

"Wszedł na salę sądową i po chwili zapytał, czy może skorzystać z toalety. Kiedy wrócił, powiedział coś cicho i zaczął ciąć sobie gardło. Salę błyskawicznie opróżniono, a poszkodowanemu udzielono pierwszej pomocy. Nie wiem, czy stracił przytomność, ale na pewno stracił mnóstwo krwi" - opisał całe zajście jeden ze świadków obecnych w sądzie.

Polak miał dopuścić się napaści 30 października w jednym ze sklepów, którego nazwy nie można podać ze względu na dobro ofiary. W grudniu przyznał się do stawianych mu zarzutów, ale sąd odroczył sprawę i wypuścił mężczyznę za kaucją. Dzisiaj miał zapaść ostateczny wyrok, a do tego czasu 33-latek nie mógł kontaktować się z ofiarą ani korzystać z usług sklepu, w którym doszło do ataku.

Łukasz P. mieszkał w Pembrock Dock w południowej Walii. Pod koniec października zaczepił ekspedientkę sklepu pokazując jej, że chce ją pocałować. Kiedy ta odmówiła, złapał ją za nadgarstki i pocałował w policzek, po czym oddalił się w głąb sklepu.

Później, co potwierdzają nagrania z CCTV, podszedł wystraszoną dziewczynę od tyłu i zaczął całować ją po ustach. Ofiara uciekła za ladę i przekazała atakującemu, że nie ma prawa tego robić. 

Początkowo oskarżony próbował przekonać sąd, że kobieta sama chciała się całować. Ostatecznie jednak przyznał się do stawianych mu zarzutów.

"Wciąż boję się, że go spotkam, unikam nawet Bush Street, aby tego uniknąć. Nie wiem czy wciąż mogę pracować w sklepie samodzielnie, nie wiem czy mogę dalej pracować w strachu" - opisywała całe zajście ofiara, która wciąż nie może dojść do siebie.

Do zdarzenia odniósł się również rzecznik prasowy sądu. "Medycy są na miejscu i wciąż udzielają pomocy rannemu. Nie wiemy jeszcze jak poważne są rany" - krótko skomentował. 

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 20.04.2018
  GBP 4.766 złEUR 4.172 złUSD 3.388 złCHF 3.483 zł

  Sport


  Advertisement