Serie A: Clean sheet for the bleeding Szczęsny, defeat for the "Polish" Empoli

Szczęsny był na boisku opatrywany przez lekarzy, ale wrócił do gry. (Fot. Getty Images)
Torino FC, with Karol Linetty in the squad, drew goalless in the city derby with Juventus, whose goal was guarded by Wojciech Szczęsny, in the 32nd round of the Italian top football league. The 'Polish' Empoli lost away to Lecce 0-1 in an important match for the lower part of the table.

W derbach Turynu piłkarze obu drużyn oddali po kilka celnych strzałów na bramkę, ale gole nie padły, bo Szczęsny i Vanja Milinkovic-Savic, który w przeszłości występował w Lechii Gdańsk, stanęli na wysokości zadania.

Polak ucierpiał pod koniec meczu, gdy Marokańczyk Adam Masina walcząc o górną piłkę po rzucie rożnym uderzył go w twarz. Bramkarz krwawił z nosa i przez kilka minut był opatrywany przez lekarzy, ale wrócił do gry.

Jak poinformowano dzisiaj rano, Szczęsny przeszedł zabieg chirurgiczny w związku z pęknięciem kości nosowej. Reprezentant Polski ma wkrótce opuścić szpital. Zabieg zakończył się pomyślnie.

Z kolei keczący kontuzję Arkadiusz Milik nie znalazł się w kadrze "Starej Damy". Linetty rozegrał całe spotkanie i został ukarany żółtą kartką.

Juventus, który w Serie A wygrał tylko jeden z ostatnich sześciu meczów, w 32 występach zgromadził 63 punkty i zajmuje trzecie miejsce w Serie A. Wyraźnie prowadzi Inter Mediolan - 82, a drugi jest AC Milan - 68.

Torino z 45 pkt plasuje się na dziewiątej pozycji.

Gol Nicoli Sansone w 89. min zapewnił zwycięstwo Lecce nad Empoli. W drużynie goście wystąpiło trzech Polaków: po 90 minut zaliczyli obrońcy Bartosz Bereszyński i Sebastian Walukiewicz, a Szymon Żurkowski spędził na boisku godzinę.

To bolesna porażka gości, którzy w 32 meczach wywalczyli tylko 28 pkt i zajmują 16. pozycję, ale jeszcze w tej kolejce mogą się znaleźć w strefie spadkowej (miejsca 18-20). Lecce dzięki zwycięstwu z 33 pkt awansowało na 13. lokatę.