Spirited Spezia halt Fiorentina's winning run

Spezia wyrównała po siedmiu minutach i znowu w jednej z głównych ról wystąpił bramkarz Bartłomiej Drągowski. (Fot. Gabriele Maltinti/Getty Images)
Fiorentina’s nine game winning run came to an end as they were held to a 1-1 draw at home to Spezia. The Eagles have now lost just once in the last six since the appointment of Leonardo Semplici.

Wyżej notowani gospodarze, którzy wygrali pięć poprzednich ligowych konfrontacji, a łącznie we wszystkich rozgrywkach odnotowali dziewięć zwycięstw z rzędu, objęli prowadzenie w 25. minucie, kiedy po zagraniu Cristiano Biraghiego nieszczęśliwie interweniował Przemysław Wiśniewski i skierował piłkę do własnej bramki.

Spezia wyrównała po siedmiu minutach i znowu w jednej z głównych ról wystąpił polski piłkarz. Bramkarz Bartłomiej Drągowski, który w przeszłości był zawodnikiem "Violi" przez sześć sezonów, dalekim podaniem uruchomił M'Balę Nzolę, a Angolańczyk zdobył 13. gola w sezonie.

Całe spotkanie w barwach gości rozegrał też inny były piłkarz Fiorentiny - Szymon Żurkowski. Z kolei Arkadiusz Reca była rezerwowym.

Ekipa z Florencji jest niepokonana od 12 występów, a ostatniej porażki doznała 12 lutego z Juventusem Turyn (0:1) w Serie A.

W 29 meczach ligowych zdobyła 41 punktów, a w trakcie kolejki plasuje się na dziewiątym miejscu w tabeli. Spezia ma 26 i jest 17., czyli tuż nad strefą spadkową. Nad Veroną Pawła Dawidowicza, która w sobotni wieczór podejmie Sassuolo, ma siedem punktów przewagi.

Pierwsza potyczka Lecha z Fiorentiną w ćwierćfinale LK odbędzie się w czwartek w Poznaniu o godz. 21. Rewanż tydzień później we Włoszech.