Menu

Seria niefortunnych zdarzeń w londyńskim metrze. Opublikowano najczęstsze przyczyny ewakuacji

Seria niefortunnych zdarzeń w londyńskim metrze. Opublikowano najczęstsze przyczyny ewakuacji
Do ewakuacji stacji metra dochodzi często z absurdalnych powodów. (Fot. Getty Images)
Mieszkańcy stolicy regularnie narażeni są na problemy z dojazdem do pracy w wyniku błędów pracowników i fałszywych alarmów. Informacje opublikowane przez City Hall wykazały, że w ciągu ostatnich 3 lat doszło do prawie ośmiuset nieuzasadnionych ewakuacji.
Reklama

Jak zauważają autorzy rządowego raportu, od lutego 2014 do lutego 2017 roku, w związku z zamykaniem stacji, pasażerowie stracili łącznie 5 300 godzin. We wszystkich tych przypadkach do ewakuacji doszło z powodu niezwiązanego z realnym zagrożeniem.

W raporcie odnaleźć można m.in. opis sytuacji, kiedy stacje metra zamykano w wyniku spalonych tostów. Miało to miejsce na stacjach Victoria, Oxford Circus oraz Wood Lane. W każdym przypadku winni byli pracownicy metra, którzy przypalili swoje jedzenie i wywołali alarm przeciwpożarowy. 

W przypadku Victorii, Transport for London poinformował wprost o "spalonym toście, który aktywował alarm". Nawiązując do incydentu na Oxford Circus, TfL przekazało jedynie informację o "dymie, który powstał w wyniku spalonego jedzenia w tosterze".

W innym z incydentów, zamknięto stację Edgware Road z powodu pracownika, który nie zważając na czujniki dymu, palił w pomieszczeniu służbowym e-papierosa.

Kłopoty z podróżą mieli również londyńczycy korzystający ze stacji Sloane Square. Na jednym z peronów zauważono podejrzanie wyglądające urządzenie z nieznaną substancją. Po interwencji służb bezpieczeństwa, przyczyną zamknięcia stacji okazał się zestaw do domowego warzenia piwa, który niechcący pozostawił jeden z pasażerów.

Warto zwrócić uwagę, że przypadki z raportu, który opublikowali Torysi, nie biorą pod uwagę tzw. safety and security alerts, zarządzanych oddzielnie w oparciu o uzasadnione powody.

Wiele przypadków zamknięć stacji związanych było również ze strajkami, niedziałającymi windami czy przepełnieniem.

"Bezpieczeństwo to priorytet w londyńskiej sieci metra i musimy mieć pewność, że pracownicy traktują to poważnie. Jedne z najczęstszych skarg, jakie otrzymuję, dotyczą niezapowiedzianych zamknięć stacji. Widząc, że w ciągu 3 lat było ich prawie 800, w pełni to rozumiem" - uważa Tony Devenish z London Assembly.

Polityk dodał, że jego zdaniem burmistrz Londynu Sadiq Khan nie jest w stanie rozwiązać problemu, ponieważ ograniczył wydatki na rozwój TfL, zamrażając ceny biletów. "£640 milionów mogłoby na przykład poprawić niezawodność wind" - ocenił Devenish. 

 

  Komentarze


  • Kris
   19 kwietnia 2017, 06:03

   FAŁSZYWY ALARM???????????
   NIE MA FSŁSZYWYCH ALARMÓW!!!!!!!!!
   NA KAŻDY TRZEBA REAGOWAĆ NATYCHMIAST.!!!!!!!!!
   IGNORANCJA MOŻE ZMIENIĆ ŻYCIE .

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.05.2018
  GBP 4.912 złEUR 4.296 złUSD 3.639 złCHF 3.641 zł

  Sport


  Reklama