Schwarzenegger invited Kieliszkowski

Mateusz Kieliszkowski i Arnold Schwarzenegger (Fot. Getty Images)
Arnold Schwarzenegger invited Mateusz Kieliszkowski of Poland for The Arnold Strongman Classic, which is an annual competition featuring strength athletes from all over the world.

Pochodzący z niewielkiej wioski Chlebowo (woj. lubuskie) 23-letni Kielieszkowski został uznany za największe odkrycie w światowym strongmenie, po tym jak w ubiegłorocznym debiucie w gronie zawodowców zajął trzecie miejsce. Zwycięzcą został Amerykanin Brian Shaw. O jeden punkt wyprzedził Litwina Zydrunasa Savickasa, który w tych zawodach triumfował siedem razy z rzędu.

W tej kategorii startował przed laty Mariusz Pudzianowski, pięciokrotny mistrz świata federacji WSM (2002-2008). Najwyższe miejsce, jakie zajął w Columbus, to czwarte w 2003 roku.

"Czterodniowy Arnold Sport Festiwal (3-6 marca) to gigantyczna impreza z udziałem ok. 20 tys. zawodników, kilkanaście zawodów m.in. fitnessowych i kulturystycznych, w tańcu sportowym na rurze, jak również z udziałem cheerleaderek. Rywalizację obserwować będzie 180 tys. osób. Już w listopadzie zarezerwowane były miejsca we wszystkich hotelach w Columbus i okolicy" - wyjaśniła Marta Gilas ze Stowarzyszenia Sportowego Strongman.pl

Jak podkreśliła, w amatorskich mistrzostwach świata strongman i strongwoman wystąpi najliczniejsza jak do tej pory 10-osobowa reprezentacja Polski: Karolina Koszela (Gniezno, dziewięciokrotna mistrzyni kraju w boksie) i Magdalena Talarczyk (Bogatynia) oraz Mariusz Dorawa (Zblewo), Jarosław Drzewiecki (Bielsko-Biała), Krzysztof Kacnerski (Gdańsk), Mateusz Ostaszewski, Szymon Pepliński (obaj Wejherowo), Marcin Sendwicki (Szubin), Grzegorz Skowroński (Bargłów Kościelny) i Jakub Szczechowski (Nowe Wielkie Zajączkowo).