Menu

Schulz chce karać finansowo kraje odmawiające przyjęcia uchodźców

Schulz chce karać finansowo kraje odmawiające przyjęcia uchodźców
Schulz zamierza karać kraje, które odmawiają solidarności w kwestii przyjmowania uchodźców. (Fot. Getty Images)
Kandydat SPD Martin Schulz zamierza w przypadku zwycięstwa w wyborach i objęcia stanowiska kanclerza Niemiec uzależnić wysokość dotacji finansowych z budżetu UE dla krajów członkowskich od ich zgody na przyjmowanie uchodźców.
Reklama

Niemiecka agencja prasowa dotarła do dokumentu programowego SPD, który Schulz ma ogłosić jeszcze dzisiaj.

Po wrześniowych wyborach do Bundestagu SPD chce w negocjacjach na szczeblu UE doprowadzić do tego, by kraje, które odmawiają udziału w relokacji, uzyskały w budżecie gorsze warunki finansowe. Kraje, które przyjmują uchodźców, mają - zgodnie z planem SPD - otrzymać dodatkowe pieniądze.

"Podczas prac nad następnym budżetem europejskim nadamy planowaniu finansowemu formę paktu solidarności" - cytuje dpa fragment dokumentu. Należy jasno ustalić, że kraje, które odmawiają solidarności w ważnych kwestiach, muszą się liczyć z finansowymi stratami i nie mogą nadal liczyć na pełną solidarność ze strony Niemiec i innych krajów" - piszą autorzy dokumentu.

"Solidarność nie jest uliczką jednokierunkową. Kto kategorycznie odmawia przyjęcia uchodźców lub uprawia dumping podatkowy i rujnującą (innych) konkurencję podatkową, ten postępuje niesolidarnie" - uważa SPD.

Agencja przytacza wypowiedź sekretarza generalnego SPD Hubertusa Heila, który opowiedział się za "uczciwym rozdziałem" uchodźców w całej Europie. Chcemy "solidarnego paktu dla uchodźców" - podkreślił socjaldemokrata.

Wybory do Bundestagu odbędą się 24 września. Z aktualnych sondaży wynika, że CDU kanclerz Angeli Merkel ma zdecydowaną, wynoszącą kilkanaście punktów procentowych przewagę nad SPD. Socjaldemokraci mają realną szansę na udział we władzy tylko jako mniejszy koalicjant bloku CDU/CSU. Teoretycznie możliwa jest też ich koalicja z Zielonymi i Lewicą.

 

  Komentarze


  • Zły
   16 lipca, 07:30

   Co za kretyn , merkel sprowadziła ( bez zgody innych państw ) to teraz niech ich utrzymują .

  • Ghjk678
   16 lipca, 07:58

   On jest przykladem prawdziwego idioty .

  • Czytelnik
   16 lipca, 08:20

   Kochana UE

  • Andre805
   16 lipca, 09:09

   Pytam to jest UE czy unia Niemiec w koalicji z kilkoma panstwami. Anglicy odrzucili nadrzedna polityke Niemiec, nie akceptuja ich narzucania woli. My musimy stac na swoim kto chce przyjac uchoccow jego sprawa dostanie dodatkowe pueniadze kto nie ma miec te same a nie gorsze finansowanie jakie bylo zawarte w traktacie

  • Ghyc
   16 lipca, 09:25

   Anglicu beda placic do konca swoich obowiazkow platniczych do ktorych sie zobowiazali. Teraz placza , zgrzytaja zebami i podporzadkowuja sie decyzja UE.

  • Nimrod
   16 lipca, 10:33

   sprawdzi się jednak przepowiednia gdzie już w nie długim czasie UE zubożeje do kilku państw.Będą to Niemcy Francja Holandia i Belgia

  • Fakty po faktach
   16 lipca, 14:23

   Jak juz ktos napisal cyt. Merkel bez zgody wszystkich 27 panstw wpuscila i ugoscila w UE imigrantow. Wiec niech ich gosci a panstwa ktore nie chca niech nie dostana funduszy przeznaczonych na ich utrzymanie i po sprawie.

  • Ja
   16 lipca, 14:25

   Odezwali się beneficiarze, żyjący na koszt brytyjskiego podatnika?

  • Silver
   16 lipca, 15:39

   Skoro chcą za karę odciąć to po co Polska pompuje tam co rok 4,5 mld? Lepiej zostawić te pieniądze. Nie potrzebna nam ta pralka, w której te 0,5mld pozostaje (średnio podmioty biorące dotacje oddają potem 113% stąd taki przelicznik). Jemu w nagrodę powinni szafot postawić. Nam nie potrzeba uchodźców, bo rąk do pracy jest mnóstwo tylko płace są na tyle słabe, że ludziom robić się nie chce (choć mimo dobrych pieniędzy i tak też tak jest).

  • THC
   16 lipca, 16:56

   Przyjma uchodzcow, bo jak nie to kara. A euro to euro hehehe

  • Goral
   16 lipca, 20:18

   @andre 805 racja. BANDA pajacow I zlodzieji coraz bardziej w bagnie obludy ktora sami zgotowali Europie. Kiedy odpowiedza za to?

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 17.11.2017
  GBP 4.766 złEUR 4.242 złUSD 3.596 złCHF 3.627 zł

  Sport


  Reklama