Schalke win at Wolfsburg

Tak się cieszyli piłkarzechalke po wygranym meczu... (Fot. Getty Images)
Schalke 04 needed an 86th-minute own goal from Robin Knoche to beat hosts VfL Wolfsburg 1-0 yesterday, tightening their grip on second place and delaying title celebrations for leaders Bayern Munich by at least one matchday.

Bayern jest już bardzo blisko szóstego z rzędu i 28. w historii tytułu. Przed tą kolejką miał 20 punktów przewagi nad Schalke i 21 nad trzecią Borussią Dortmund. Gdyby znajdujące się za Bawarczykami drużyny nie wygrały swoich meczów, to zespół Roberta Lewandowskiego, pokonując w niedzielę na wyjeździe RB Lipsk, byłby już pewny mistrzostwa.

Koronacja została jednak odłożona co najmniej do 31 marca. Wszystko za sprawą samobójczego trafienia Robina Knoche'ego w 86. minucie. Broniący się przed spadkiem Wolfsburg mógł w tym meczu pokusić się nawet o wygraną, ale dziesięć minut wcześniej rzut karny zmarnował Paul Verhaegh.

W kadrze "Wilków" zabrakło Jakuba Błaszczykowskiego, który wciąż zmaga się z problemami zdrowotnymi.