Menu

Schaeuble do migrantów: "Idźcie gdzie indziej, jeśli źle wam w Europie"

Schaeuble do migrantów:
"Jeśli nie lubicie Europy, jedźcie gdzie indziej" - wezwał Wolfgang Schaeuble. (Fot. Getty Images)
Niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble oznajmił, że muzułmanie, którzy migrują do Europy, powinni zrozumieć, iż mogą znaleźć lepsze dla nich miejsca, jeśli nie chcą zaakceptować europejskiego sposobu życia.
Reklama

Takim migrantom powinno się powiedzieć: "podjęliście złą decyzję" - oświadczył Schaeuble podczas debaty w Berlinie. "Są na świecie lepsze niż Europa miejsca do życia pod rządami prawa islamskiego" - dodał.

Schaeuble uważany jest za najbardziej doświadczonego polityka niemieckiego. W kryzysie uchodźczym jako jedyny członek gabinetu Angeli Merkel publicznie prezentował krytyczną opinię. W Bundestagu zasiada nieprzerwanie od 1972 roku. Był szefem urzędu kanclerskiego Helmuta Kohla, ministrem spraw wewnętrznych i przewodniczącym CDU. 74-letni polityk nie wyklucza pozostania w rządzie w przypadku zwycięstwa CDU w tegorocznych wyborach do Bundestagu.

Jakiś czas temu kontrowersyjny niemiecki polityk wezwał Europę Zachodnią do wyrozumiałości dla Polaków. "Od przyjaciół i sąsiadów w Europie - Polaków, Węgrów i Czechów - nie należy zbyt wiele wymagać. Powinniśmy tym krajom dać trochę więcej czasu na zadomowienie się w Unii Europejskiej" - zaapelował do europejskich przywódców. 

Dzięki dużej skali imigracji liczba ludności Niemiec wzrosła do najwyższego w dziejach poziomu 82,8 mln mieszkańców.

 

  Komentarze


  • Roman
   13 kwietnia 2017, 13:22

   Ale im powiedział, woooow!!! Teraz na pewno się wyniosą

  • JanKowalski
   13 kwietnia 2017, 13:30

   Oni sami już nie wiedzą co mówią. Panie Schaeuble....Czy ktoś temu człowiekowi, mógłby wytłumaczyć, że to celowa strategia ... oni nie szukają miejsca do życia, tylko poprzez zasiedlenie i pomnażanie swojej populacji, chcą przejąć we władanie Europę. Jak przed laty mówił Kaddafi .. a ostatnio wymsknęło się Erdoganowi który powiedział do turków w Niemczech "Rozmnażajcie się". Przestańmy wreszcie postrzegać inne kultury naszymi wartościami bo to naiwne i aroganckie. Oni myślą inaczej mają inne wartości i kodek moralny. Wiedzą to i wykorzystują nasze systemy do szerzenia swoich wartości.

  • Chory świat
   13 kwietnia 2017, 14:00

   ( O wiele , o wiele za późno ) - HE he he , Wolfgang i reszta dopiero teraz skonstatowała błąd , no to szybko .Trzeba było być tak stanowczym , odważnym i mądrym przed szkodą czyli jakieś minimum 2 lata temu , a nie ślepo słuchać swojego furera Merkel . Teraz nie macie wyjścia - musicie sie z nimi męczyć i dbać o nich . A dojdą jeszcze inni na pontonach i łajbach i ..... armia niemowląt w Niemczech . Dojczland czeka wspaniała przyszłość .

  • Bruum
   13 kwietnia 2017, 14:01

   Ponawiam pytanie.ktos wie jaki jest plan długoterminowy na osoby emigrujące z np Syrii czy innych krajów?czy takie osoby mogą i beda chciały podjąć pracę?integrować sie w jakikolwiek sposób?bo chyba nikt nie wierzy ze po jakimś tam czasie powrócą do swoich krajów???czy plan jest taki ze przyjąć i niech sobie będą takie persona non grata??pytam serio bo nie wiem

  • Drakus
   13 kwietnia 2017, 23:07

   Dla mnie facet bardzo mądrze się wypowiada. Imigranci mogliby pójść do innych bogatszych krajów gdzie niema wojny, w dodatku muzułmańskich. W myślach nie porównujcie tych imigrantów do europejczyków bo to inni ludzie, oni może nie wiedzą jak jest w innych krajach muzułmańskich, nastawili się na Europe i wyruszyli w drogę. Może trzeba im to wyjaśnić. W Naszym interesie leży ich wyjazd więc spróbujmy namówić ich, przekonać do wyjazdu pokazując nową drogę. Fakt że jest już trochę za pózno, ale lepiej pózno niż wcale. Każdy sposób warty jest spróbowania. Dajmy im nawet parę groszy na drogę w dowolnej walucie. Najważniejsze teraz to ruszyć z miejsca i robić coś co może pomóc. Nie czekać na muzułmańskie gangi, nierobów i meczety.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 19.04.2018
  GBP 4.777 złEUR 4.167 złUSD 3.369 złCHF 3.478 zł

  Sport


  Reklama