Menu

Samolot pasażerski wylądował w Belfaście bez przedniego koła

Samolot pasażerski wylądował w Belfaście bez przedniego koła
Flybe to brytyjskie linie lotnicze z siedzibą w Exeter, obsługują połączenia do krajów europejskich. (Fot. Wikipedia)
Dwusilnikowy turbośmigłowy samolot pasażerski Bombardier Q-400 brytyjskiego towarzystwa Flybe wylądował wczoraj awaryjnie w Belfaście w Irlandii Północnej ze schowanym przednim kołem, przy czym jedna osoba została lekko ranna - poinformowały lokalne media.
Reklama

Samolot leciał z lotniska Belfast City do Inverness w Szkocji, mając na pokładzie 53 pasażerów - w tym niemowlę - oraz czworo członków załogi. Po starcie piloci zauważyli usterkę podwozia i nawiązali kontakt z lotniskiem Belfast International w celu przygotowania tam awaryjnego lądowania.

Maszyna krążyła w powietrzu przez prawie dwie i pół godziny w celu zużycia paliwa. Lądowanie przebiegło pomyślnie i interwencja straży pożarnej okazała się zbędna. Samolot osiadł na pasie podskrzydłowymi kołami głównymi i przednią częścią kadłuba. Jeden z pasażerów został zabrany do szpitala z lekką kontuzją ręki, nikt inny nie odniósł obrażeń.

Awaryjne lądowanie zablokowało główny pas startowy międzynarodowego portu lotniczego Belfastu, ale mógł on nadal normalnie funkcjonować dzięki wykorzystaniu pasa poprzecznego.

 

  Komentarze


  • Gie er
   11 listopada 2017, 10:49

   Na zdjeciu BAe 146.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 19.02.2018
  GBP 4.683 złEUR 4.147 złUSD 3.341 złCHF 3.601 zł

  Sport


  Reklama