Menu

Samolot pasażerski wylądował w Belfaście bez przedniego koła

Samolot pasażerski wylądował w Belfaście bez przedniego koła
Flybe to brytyjskie linie lotnicze z siedzibą w Exeter, obsługują połączenia do krajów europejskich. (Fot. Wikipedia)
Dwusilnikowy turbośmigłowy samolot pasażerski Bombardier Q-400 brytyjskiego towarzystwa Flybe wylądował wczoraj awaryjnie w Belfaście w Irlandii Północnej ze schowanym przednim kołem, przy czym jedna osoba została lekko ranna - poinformowały lokalne media.
Reklama

Samolot leciał z lotniska Belfast City do Inverness w Szkocji, mając na pokładzie 53 pasażerów - w tym niemowlę - oraz czworo członków załogi. Po starcie piloci zauważyli usterkę podwozia i nawiązali kontakt z lotniskiem Belfast International w celu przygotowania tam awaryjnego lądowania.

Maszyna krążyła w powietrzu przez prawie dwie i pół godziny w celu zużycia paliwa. Lądowanie przebiegło pomyślnie i interwencja straży pożarnej okazała się zbędna. Samolot osiadł na pasie podskrzydłowymi kołami głównymi i przednią częścią kadłuba. Jeden z pasażerów został zabrany do szpitala z lekką kontuzją ręki, nikt inny nie odniósł obrażeń.

Awaryjne lądowanie zablokowało główny pas startowy międzynarodowego portu lotniczego Belfastu, ale mógł on nadal normalnie funkcjonować dzięki wykorzystaniu pasa poprzecznego.

 

  Komentarze


  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 21.11.2017
  GBP 4.774 złEUR 4.230 złUSD 3.606 złCHF 3.631 zł

  Sport


  Reklama