Salah hits four as Liverpool beat Watford

Salah (po prawej) został trzecim piłkarzem Liverpoolu w historii, który w jednym sezonie Premier League zdobył co najmniej 25 bramek. (Fot. Getty Images)
Mohamed Salah struck four times to pull clear in the race for the Premier League Golden Boot as Liverpool eased past Watford 5-0 at Anfield. The Egyptian put Liverpool ahead after only four minutes, dribbling past Miguel Britos to slot home.

Salah swój koncert rozpoczął już w czwartej minucie. Wpadł w pole karne, zgubił dwóch obrońców i pokonał bramkarza. Na 2:0 podwyższył tuż przed przerwą, a kolejne gole strzelił w 77. i 85. minucie.

Na początku drugiej połowy 25-letni skrzydłowy zaliczył jeszcze asystę przy trafieniu Roberto Firmino.

Salah został trzecim piłkarzem Liverpoolu w historii, który w jednym sezonie Premier League zdobył co najmniej 25 bramek. Pozostali to Robbie Fowler (1994/95 i 1995/96) i Luis Suarez (2013/14).

Odbyły się tylko cztery spotkania 31. kolejki, a Liverpool był jedyną drużyną z czołówki, która wybiegła na boisko. Pozostałe zostały odwołane, bo w sobotę i niedzielę toczy się również rywalizacja w ćwierćfinałach Pucharu Anglii.

Liverpool w tabeli jest trzeci. Prowadzi Manchester City, który jest już bardzo blisko mistrzostwa. Aż o 16 punktów wyprzedza zajmującego drugą pozycję rywala zza miedzy - Manchester United.