Menu

Sadiq Khan: "Zrobię z Londynu światową stolicę sportu"

Sadiq Khan:
Burmistrz Londynu chciałby, aby w Londynie odbywały się imprezy sportowe na poziome amerykańskiego Super Bowl. (Fot. Getty Images)
Ambitny plan uczynienia Londynu sportową stolicą świata przedstawił burmistrz stolicy Sadiq Khan. Włodarz ma zamiar przyciągnąć do miasta jeszcze więcej wydarzeń rangi międzynarodowej.
Reklama

Jeszcze w tym roku Londyn będzie gospodarzem Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata. Na 29 kwietnia z kolei, na stadionie Wembley, zaplanowana jest jedna z najbardziej ekscytujących walk wagi ciężkiej - między Anthonym Joshuą a Władimirem Kliczko. W czerwcu natomiast odbędą się tu międzynawowe zawody krykieta ICC Champions Trophy 2017 oraz finał Women’s World Cup.

Burmistrz prowadzi także rozmowy z organizatorami Tour de France w sprawie sprowadzenia imprezy z powrotem do Londynu. Ma także w planach przyciągnięcie sportów typowo amerykańskich. W tym roku w hali 02 odbył się mecz koszykówki drużyny NBA, a na jesień zaplanowane są cztery mecze amerykańskiej ligi futbolu NFL. Włodarz liczy na stałą współpracę.

Sadiq Khan negocjuje także sprowadzenie pierwszej ligi baseballu. “Odkąd zostałem burmistrzem, staram się wykorzystywać wszelkie możliwości, aby uczynić London najświetniejszym miastem świata. Sport jest częścią tego planu” - przekonuje Khan.

Włodarz dodał też, że jego ambicją jest, by Londyn był gospodarzem Igrzysk Wspólnoty Narodów w 2022 roku. “Do tego niezbędne jest jednak wsparcie rządu” - zaznaczył.

 

  Komentarze


  • Miroslaw szaniawski
   17 marca 2017, 17:21

   jakby juz skonczyl z tym bajduzeniem to moze niech sie zajmie transportem bo podobno znowu ma byc jais starjk niby jest dopowiedzialny za transport niby cos robi efektow nie widac ale po czek na koniec miesiac to chyba nie zpomina przyjsc

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 26.04.2018
  GBP 4.845 złEUR 4.239 złUSD 3.483 złCHF 3.540 zł

  Sport


  Reklama