Menu

Rzymski sprawdzian Kajetanowicza

Rzymski sprawdzian Kajetanowicza
Kajetan Kajetanowicz weźmie udział w Rally di Roma Capitale. (Fot.www.rallydiroma.eu/screenshot)
Lider cyklu Kajetan Kajetanowicz z pilotem Jarosławem Baranem (Ford Fiesta R5) w nadchodzący weekend pojadą w 5. Rally di Roma Capitale - 7. rundzie mistrzostw Europy. Impreza po czterech latach przerwy wróciła do kalendarza czempionatu.
Reklama

Po sześciu rundach ME Kajetanowicz, który otrzymał we Włoszech pierwszy numer startowy, prowadzi w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 120 pkt. Drugi jest Portugalczyk Bruno Magalhaes (Skoda Fabia R5) - 97 pkt, a trzeci Rosjanin Aleksiej Łukjaniuk (Ford Fiesta R5) - 73 pkt.

Na liście zgłoszeń rundy ME jest 45 załóg, obok Kajetanowicza i Barana pojadą inne polskie załogi: Grzegorz Grzyb i Jakub Wróbel (Skoda Fabia R5), Łukasz Habaj i Daniel Dymurski (Ford Fiesta R5), Aleks Zawada i Grzegorz Dachowski (Opel Adam R2) oraz Dariusz Poloński i Balbina Gryczyńska (Peugeot 208 R2).

Zaplanowano 12 asfaltowych odcinków specjalnych o łącznej długości 200 km. W piątek 15 września rywalizację rozpocznie równoległy superoes pod monumentalnym Palazzo della Civilta. W sobotę, gdy bazą imprezy będzie Pico w prowincji Frosinone, w regionie Lacjum, zostanie rozegrane pięć OS-ów. Na niedzielę zaplanowano trzy, w tym najdłuższy 32,7 km Cave-Subiaco.

Na mecie w nadmorskim kurorcie Lido di Ostia pierwsza załoga pojawi się w niedzielę o godz. 16:00 czasu GMT.

"Jak zawsze nowy rajd to duże wyzwanie. Bardzo chciałem wystartować we Włoszech, ponieważ są tam wyjątkowe fragmenty dróg asfaltowych, których próżno szukać w innych rundach kalendarza. Do tego pojedzie tam wyrównana i silna konkurencja, Włochy to przecież kraj, z którego wywodzi się piętnastu mistrzów Europy. Z dużym optymizmem patrzę na ten start, przed nami kluczowe momenty, które wymagają wielkiego skupienia i perfekcyjnego przygotowania. Czuję potężne wsparcie moich kibiców, którzy wierzą w historyczny sukces. To dodaje prędkości i pewności siebie w walce o trzeci tytuł mistrzowski" - stwierdził Kajetanowicz.

Włochy to kraj rajdowych mistrzów Europy. Po raz pierwszy w 1972 roku triumfował Raffaele Pinto, później m.in. Miki Biasion, Piero Liatti, Enrico Bertone oraz trzykrotnie Luca Rossetti. Jednak żaden z nich nie zwyciężył trzy razy z rzędu. A właśnie o to walczy w tym roku Kajetanowicz.

Czołówka klasyfikacji generalnej FIA ERC (po 6 z 8 rund):

1. Kajetan Kajetanowicz (Polska)           120 pkt
2. Bruno Magalhaes (Portugalia)             97
3. Aleksiej Łukjaniuk (Rosja)               73
4. Marijan Griebel (Niemcy/Skoda Fabia R5)  62
5. Bryan Bouffier (Francja/Ford Fiesta R5)  46
6. Nasser Al-Attiyah (Katar/Ford Fiesta R5) 45
7. Grzegorz Grzyb (Polska/Skoda Fabia R5)   41
8. Jan Kopecky (Czechy/Skoda Fabia R5)      39

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 21.02.2018
  GBP 4.707 złEUR 4.156 złUSD 3.370 złCHF 3.598 zł

  Sport


  Reklama