Menu

Rząd chce, by orzełek powrócił na koszulki polskiej reprezentacji

Rząd chce, by orzełek powrócił na koszulki polskiej reprezentacji
Polski rząd będzie nalegał na przywrócenie orzełka z godła państwowego na koszulki narodowej reprezentacji piłkarskiej. Wniosek w tej sprawie zostanie przedstawiony w Parlamencie w czwartek (tj. 17.11.2011) przez Platformę Obywatelską.
Reklama
Oficjalne stroje reprezentacji polski wywołały oburzenie nie tylko wśród kibiców. Swoją opinię wyrazili też politycy.

"Artykuł 13 Ustawy o Sporcie mówi, że Polska reprezentacja może wykorzystywać godło narodowe na swoich koszulkach. My chcemy pewnej zmiany w tym zapisie - zamiast dawać prawo do wykorzystania orzełka, należałoby zobowiązać do tego" - poinformował Polskie Radio poseł Andrzej Biernat z PO.

Wszystko też wskazuje na to, że naciskowi opinii publicznej poddał się także PZPN. „Jest szansa, że biały orzeł powróci na koszulki piłkarskiej reprezentacji Polski. Władze PZPN będą teraz rozmawiały z producentem koszulek” - podała stacja "Orange Sport".

Prawdopodobnie orzeł nie zastąpi logo PZPN-u, ale może pojawić się na środku koszulki. Ostetczne decyzje mają zapaść w przyszłym tygodniu.

Tymczasem w proteście przeciwko usunięciu godła państwowego z koszulek piłkarzy kibice zbojkotowali wtorkowy (tj. 15.11.2011) mecz z Węgrami. Na mogącym pomieścić ponad 40 tys. kibiców Stadionie Miejskim w Poznaniu pojawiło się niespełna 9 tys. widzów.
 

    Komentarze


    • Tajdzer - UK
      16 listopada 2011, 19:12

      problem nie tkwi w tym ze brak orzełka na koszulce ... niech lepiej nasza Polska reprezentacja zacznie grac lepiej TO JEST PROBLEM a nie BRAK ORZEŁKA !

    • EWA
      16 listopada 2011, 21:30

      Orzelek jest ladny. Mnie sie logo podoba. Ktos sie nie zna na sztuce wykonywania zawodu i zajmuje sie rzeczami niepotrzebnymi. Orzelek jest na koszulce!

    • Vistula
      16 listopada 2011, 21:31

      Kto pisał te głupoty?! Czy koszulki zamawiał prezes Nike'a, że "jest szansa, że biały orzeł powróci na koszulki piłkarskiej reprezentacji Polski"? Kto wymyślił kolejny sztuczny problem.
      Czy analfabeci do spraw dezinformacji polskiej imigracji w UK napiszą w końcu coś o działaniach OMONu w czasie święta niepodległości w POlskie? Jak to służby spod znaku HGW wpuściły szkopskich faszystów do POlski, żeby wspólnie z tzw. policją lały niewinnych Polaków.

    • Yryshy
      17 listopada 2011, 10:07

      Po co Wam orzełek?!
      Jak patrze na wyniki i grę tej drużyny, to byłbym nawet za tym, żeby usunąc z tych koszulek napis polska... bo wstyd!!

    • Orzel
      17 listopada 2011, 10:35

      Kazdy szanujacy sie kraj posiada godlo lub inny symbol przedstawiajacy jego panstwo mysle iz jest to bezdyskusyjne iz symbol polski powinien powrocic na koszulki reprezentacji ...nie pisalibyscie takich glupotach jakbyscie byli fanami pilki noznej ...Pozdrawiam

    • GRUNWALD
      17 listopada 2011, 10:55

      Do nawiedzonych beretów, nie od dzisiaj godłem Polski jest Orzeł Biały. A to czy nasi pseudo piłkarze grają lepiej czy gorzej nie ma znaczenia, orzeł ma być na koszulkach i basta.

    • Patriota UK
      17 listopada 2011, 12:06

      Czy Tusk i całe PO to nie jest rząd Polaków tylko syjonistów którzy dążą do zniszczenia Polski.Tylko dyletant i ignorant tego nie wie.Wpisz w google "czar magdalenki"-zydzi czerwoni dogadali sie z zydami ktorzy kiedys byli czerwoni i sprzedali Polske zydom na calym swiecie.Tak tez sprzedano Wegry.Dzis plan zniszczenia Polakow (zrobienia ich niewolnikami za glodowe wynagrodzenie) idzie na calego.Ci co maja troche lepiej klaskaja i glosuja na zydow z po ale potem oboudza sie israelu na Wisla i straca wszystko co dzis maja-debile poprostu debile!

    • Mario knight
      17 listopada 2011, 13:43

      bezrobocie, rosnace cen, korupcja, brak perspektyw... Mysle ze rzad ma co robic i zajmowanie sie orzelkiem na koszulce to poprostu strata czasu i publicznych (naszych) pieniedzy...