Menu

Ryanairem do Nowego Jorku? Już wkrótce

Ryanairem do Nowego Jorku? Już wkrótce
Ryanair poleci za ocean? (Fot. Thinkstock)
Irlandzkie linie lotnicze planują loty z Europy do Nowego Jorku. Przewoźnik informuje, że będzie to możliwe dzięki współpracy z liniami Norwegian. Pasażerowie będą mogli kupić bilety na stronach internetowych obu przewoźników na loty lub bezpośrednio z Londynu Gatwick, albo też z przesiadką w Cork lub Barcelonie.
Reklama

„Podróżni, którzy wylecą z Londynu lub Barcelony, wylądują na lotnisku JFK w Nowym Jorku albo w porcie lotniczym Logan International Airport w Bostonie" – poinformował rzecznik linii Norwegian.

Pasażerowie lecący z Cork w Irlandii zakończą podróż w Stewart International Airport – około 150 km od Manhattanu w Nowym Jorku. Z tego portu transport publiczny jest dość ograniczony, a jazda samochodem do Nowego Jorku zajmuje 1 godzinę i 45 minut.

Podobne odległości pokonać będą musieli pasażerowie, którzy polecą z Cork do T.F. Green Airport w Bostonie.

Cena biletów na wymienionych trasach nie została jeszcze potwierdzona. Norweskie linie wcześniej oferowały jednak już loty z Edynburga do Nowego Jorku za £69 w jedną stronę.

Ryanair będzie kusił tanimi biletami do Nowego Jorku. (Fot. Thinkstock)

W styczniu tego roku irlandzki przewoźnik zapowiadał, że za ocean będzie latał z Liverpoolu.

Ten pomysł ma być realizowany dzięki przesiadce w Dublinie. Samolot Aer Lingus ze stolicy Irlandii przeprawi się do dowolnego miasta w Stanach Zjednoczonych.

Ryanair planował już wcześniej tanie loty do USA. W 2014 roku linie chciały sprzedawać loty za kilka funtów.

Zaledwie kilka dni po ogłoszeniu planu sprzedaży biletów do USA za 10 funtów, zarząd Ryanaira przyznał, że nie rozważył tego pomysłu.

Ryanair istnieje 31 lat. Linie przewożą obecnie 90 mln pasażerów rocznie, mają 72 bazy i zatrudniają prawie 10 tysięcy specjalistów lotnictwa z 45 krajów.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 26.04.2018
  GBP 4.845 złEUR 4.239 złUSD 3.483 złCHF 3.540 zł

  Sport


  Reklama