Menu

Ryanair po raz pierwszy największym przewoźnikiem w Europie

Ryanair po raz pierwszy największym przewoźnikiem w Europie
Ryanair wyprzedził Lufthansę pod względem liczby obsługiwanych pasażerów. (Fot. Getty Images)
Ryanair po raz pierwszy przebił niemiecką Lufthansę w liczbie obsłużonych pasażerów - wynika z najnowszych danych. Irlandzki przewoźnik stał się tym samym największym w Europie.
Reklama

Grupie Lufthansa, na którą składają się między innymi Austrian Airlines, Swiss oraz Eurowings, nie pomogło nawet to, że w 2016 z jej usług skorzystało rekordowe 109,7 mln osób.

Ryanair odnotował w ubiegłym roku 15-procentowy wzrost w liczbie klientów – do 117 mln. Uruchomił również liczne połączenia z Frankfurtu, macierzystego lotniska Lufthansy.

Rzecznik niemieckiego przewoźnika przekonuje jednak, że wynik ten nie jest aż taki znaczący. “To tylko jedna liczba pośród wielu. Mamy zamiar rozwijać się w dochodowy sposób” - krótko skomentował doniesienia.

Nie oznacza to, że Niemcy zamierzają poddać się bez walki. W najbliższym czasie firma planuje wzmocnić pozycję swojej taniej linii Eurowings. Pod koniec ubiegłego roku wynajęła w tym celu 33 samoloty od przeżywającej trudności firmy Air Berlin. Jednocześnie przejęła pełną kontrolę nad Brussels Airlines, która ma zostać wcielona pod skrzydła Eurowings.

”Wszystko to razem powinno przynieść nam dodatkowych 11-12 milionów pasażerów” - podkreślił rzecznik.

To może być jednak za mało, ponieważ Ryanair ustalił sobie w zadaniach do 2024 roku zwiększenie liczby obsługiwanych pasażerów do rekordowych 200 mln osób. Klientów kusić mają lepszy komfort podróżowania oraz obniżki cen biletów.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.05.2018
  GBP 4.906 złEUR 4.295 złUSD 3.659 złCHF 3.689 zł

  Sport


  Reklama