Menu

Ryanair ostrzega: Tego lata będą restrykcyjnie przestrzegane limity bagaży

Ryanair ostrzega: Tego lata będą restrykcyjnie przestrzegane limity bagaży
Tanie linie lotnicze wypowiadają wojnę ludziom, którzy naginają limit bagażu. (Fot. Thinkstock)
Tanie linie lotnicze Ryanair ostrzegły podróżnych, że tego lata szczególnie restrykcyjnie przestrzegane będą limity bagażu wnoszonego na pokład. Przewoźnik radzi nie liczyć na szczęście, lecz dostosowywać się do wymogów.
Reklama

Zgodne z przepisami, na pokład Rynanaira zabrać można walizkę ważącą do 10 kg (o wymiarach do 55 cm x 40 cm x 20 cm) oraz dodatkową małą torbę (torebka podręczna, torba na laptopa, reklamówka na zakupy). Jednak według irlandzkiego przewoźnika, część klientów licząc na łut szczęścia, pakuje więcej.

“Prosimy wszystkich o dostosowywanie się do naszych wymogów, aby uniknąć opóźnień w podróżach tego lata” - apeluje Kenny Jacobs z Ryanair.

Zbyt duży bagaż podręczny może zostać odrzucony przy wejściu do samolotu, z wyjątkiem sytuacji, gdy możliwe jest umieszczenie go w luku za dodatkową opłatą €50.

“Zauważyliśmy, że niektórzy klienci zabierają ze sobą torby przekraczające nasze limity. To może powodować opóźnienia. Jeśli tego typu praktyki będą się powtarzać, być może będziemy zmuszeni zmienić przepisy. Właśnie zaczyna się szczyt sezonu, z wieloma lotami przy pełnym obłożeniu, dlatego apelujemy do pasażerów o pakowanie najmniejszej możliwej ilości rzeczy. Nasze samoloty mogą pomieścić tylko 90 sztuk bagażu podręcznego, dlatego pracownicy będą dokładnie sprawdzać rozmiary walizek i toreb, by uniknąć opóźnień” - poinformował Jacobs.

Przewoźnik radzi osobom chcącym zabrać więcej rzeczy wykupienie bagażu rejestrowanego.

Wcześniej o zmianie polityki bagażowej - z tego samego powodu co Ryanair - poinformował przewoźnik Wizz Air.

 

  Komentarze


  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 26.04.2018
  GBP 4.845 złEUR 4.239 złUSD 3.483 złCHF 3.540 zł

  Sport


  Reklama