Menu

Ryanair grozi zawieszeniem lotów do Wielkiej Brytanii po Brexicie

Ryanair grozi zawieszeniem lotów do Wielkiej Brytanii po Brexicie
Flota powietrzna Ryanaira będzie omijać UK po Brexicie? (Fot. Ryanair.com)
Za 14 miesięcy od teraz, Ryanair zacznie wycofywać swoją flotę powietrzną z lotnisk Wielkiej Brytanii do innych krajów europejskich. Powodem jest Brexit.
Reklama

Szef irlandzkich lotniczych Michael O’Leary zapowiedział w europejskim resorcie transportu Unii Europejskiej, że jeśli Wielka Brytania wkrótce nie podpisze porozumienia ze Wspólnotą, Brytyjczycy będą musieli się pożegnać z samolotami, które woziły ich na wakacje.

“Termin, który nasze linie sobie wyznaczyły, upływa jesienią 2018 roku, czyli pół roku przed opuszczeniem przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej. Po tym czasie zaczniemy odwoływać loty” - oświadczył O’Leary.

Dla Brytyjczyków i większości obywatelu krajów unijnych europejska polityka „otwartego nieba” była wielkim sukcesem Zjednoczonej Europy. Przez 25 lat każdy unijny przewoźnik mógł latać pomiędzy wybranymi dwoma lotniskami w wybranych krajach UE. Dzięki temu w siłę mogli urosnąć tacy przewoźnicy jak easyJet czy Ryanair. Dzięki temu podróżni mieli większy wybór i bardziej konkurencyjne ceny lotów.

Po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii nikt nie wie, jak będzie wyglądał transport lotniczy w Europie – zaznacza dziennik „The Independent”. Szef Ryanaira jest w tej sprawie pesymistą.

“UK, jeśli nie zmieni swoich planów, zmierza ku twardemu Brexitowi, a to oznacza zakłócenia w ruchu lotniczym od kwietnia 2019 roku do końca lata” - prognozuje O’Leary.

„Od września 2018 roku statystyczny Brytyjczyk będzie się zastanawiał, gdzie pojechać na wakacje w 2019 roku. Będzie miał aż dwie opcje: wyjazd samochodem do Szkocji albo promem do Irlandii” - zakończył prezes irlandzkich linii lotniczych.

 

  Komentarze


  • Czytelnik
   13 lipca 2017, 09:03

   Szlachta lata BA a wieś autokarami niech jeździ z przesiadka w Calais

  • Wolny
   13 lipca 2017, 09:31

   Prawica niszczy europe. Ludzie otworzcie oczy , oni nawet nie wiedza dlaczego powstala Unia Europejska . Tlumoki z prawej strony to tylko nienawisc i obsesja kasy tak jak czytelnik piszacy komentarze na zlecenie. Jesli ich nie powstrzymamy to Europa umrze !!!. Wake Up.

  • Brat Kosmy
   13 lipca 2017, 09:54

   Tak, w końcu urosna takie turystyczne resorty jak np. słynny Aberdeen I jego poziome deszcze! Niewyedukowani Brytole jeszcze zapłaczą za UE, głosowali przecież przeciwko krwiopijcom Torries a nie francuskiej prostytucji. Nie mogę się doszczekac :)

  • Zbychu
   13 lipca 2017, 11:26

   Wolny stary politologu to dlaczego powstała ta unia europejska ? Oświeć tą zacofaną prawice.

  • Aa g
   13 lipca 2017, 12:28

   Skonczy sie brytyjczykom latanie do cieplej hiszpani na kartach kredytowych haha Ledwo daja rade przezyc od wyplaty do wyplaty a gdzie tu jeszcze kupic bilet u "ekskluzywnego "przewoznika BA hahaha

  • THC
   13 lipca 2017, 13:08

   Skonczy sie tanie latanie. I tak nie bedziecie mieli po co do UK jechac jako imigranci drugiej kategorii.

  • Fakty po faktach
   13 lipca 2017, 13:51

   Czytajac komentarz Piotra Fraszaka rowniez sie zastanawiam czy podstawowka jest obowiazkowa oraz czy poziom nauczania jest w nich odpowiedni. Brat Kosmy, Wolny macie duzo racji. Tez zauwazylem ze krzykacze nienawisci i ksenofobii nie maja pojecia co to jest UE i dlaczego powstala. Ci ludzie nie potrafia samodzielnie myslec ani podejmowac samodzielnych decyzji. Wystarczy jeden szowinistyczny, rasistowski bydlak ktory wyglasza modne hasla typu precz z obcymi, to oni sa winni , UE to pasozyt lub my Wam damy pieniadze zaoszczedzone z wplat do UE itp. A ciemna masa wypelza na ulice i glosuje

  • Twòj Pan
   14 lipca 2017, 16:40

   Zbychu czytelnik I thc naprawde żal mi was postarajcie się o rente chorobowā bo wasze wpisy udowadniajā ciężki stan pozostałości waszej psychiki i ujawnia się bardzo trudne dzieciństwo

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 21.03.2018
  GBP 4.856 złEUR 4.242 złUSD 3.454 złCHF 3.620 zł

  Sport


  Reklama