Menu

Ruszają pierwsze w historii bezpośrednie loty z UK na Korsykę

Ruszają pierwsze w historii bezpośrednie loty z UK na Korsykę
Korsyka położona na zachód od Włoch i na południowy wschód od Francji. (Fot. Thinkstock)
Przyciągająca rzesze turystów i nazywana "wyspą piękna" Korsyka ma zaledwie 180 km długości i 80 km szerokości. Teraz mieszkańcom Wielkiej Brytanii łatwiej będzie do niej dotrzeć niż kiedykolwiek, ponieważ linie Air Corsica już od wiosny zaczną latać z UK na Korsykę.
Reklama

Loty z Wielkiej Brytanii kosztować będą mniej niż 50 funtów. Podróżni będą mogli z lotniska Londyn Stansted dotrzeć do miast Ajaccio, Bastii i Figari – informuje serwis Seeninthecity.co.uk.

Po raz pierwszy w historii, linie lotnicze Air Corsica będą obsługiwać regularne loty w Wielkiej Brytanii. Przewoźnik zapowiada 9 lotów tygodniowo z Londynu Stansted do trzech lotnisk na Korsyce już od 3 maja 2018 roku. 

Korsyka nazywana jest turystyczną perłą Morza Śródziemnego. (Fot. Thinkstock)

Jak ocenia portal turystyczny, krajobraz Korsyki jest hipnotyzujący i różnorodny, z ośnieżonymi szczytami górskimi, gęstymi lasami i malowniczymi korsykańskimi wioskami otoczonymi białymi plażami i lazurową wodą. Wybrzeże Korsyki śmiało może rywalizować z karaibskimi wyspami.

Miliony użytkowników portalu TripAdvisor uznały Korsykę w 2015 roku jako jedną z 10 najbardziej atrakcyjnych na Starym Kontynencie.

Na Korsyce urodził się jeden z największych wodzów w historii ludzkości - Napoleon Bonaparte.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 21.03.2018
  GBP 4.856 złEUR 4.242 złUSD 3.454 złCHF 3.620 zł

  Sport


  Reklama