Menu

Royal Family nicknames revealed

Royal Family nicknames revealed
Członkowie rodziny królewskiej mają "przezwiska" przeznaczone tylko dla krewnych. (Fot. Getty Images)
The Royal Family have a number of nicknames for each other, with many of the young couples as well as the grandchildren choosing a moniker different from their given name to refer to each other by.
Advertisement
News available in Polish

Książę George, kiedy jeszcze uczył się mówić, brytyjską królową nazywał „Gan-Gan”. Książę William natomiast jako maluch, który nie potrafił wymówić słowa „granny”, czyli babcia, mówił do monarchini "Gary”.

Przyszła małżonka księcia Harry'ego - Meghan - już w kilka tygodni po poznaniu go nadała mu przydomek "Haz”, ale brytyjskie media nie zdradzają z jakiego powodu.

Rudowłosy wnuk Elżbiety sam dla siebie wymyślił rodzinny pseudonim, kiedy na świat przyszły dzieci Wiliama i Kate - "Funcle” od słów "funny" i "uncle", czyli zabawny i wujek. 

Czy przezwiska członków brytyjskiej rodziny królewskiej są śmieszne? (Fot. Getty Images)

Kate i William nie mają wymyślonych przezwisk. Na dworze słyszano jak przyszły król Wielkiej Brytanii nazywa swą żonę "babe” oraz "poppet”. Ona natomiast odwzajemnia się mu tradycyjnym "kochanie” - informuje serwis www.express.co.uk.

Na księżną Camillę najmłodsze pokolenie brytyjskiej rodziny królewskiej woła "GaGa”. Sama księżna Kornwalii i jej małżonek książę Karol nazywają się "Fred i Gladys”.

Z powodu posiadania dwóch świnek morskich, księżna Kate w młodości znana była jako "Kwik", a jej siostra Pippa jako "Pip".

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 24.04.2018
  GBP 4.800 złEUR 4.198 złUSD 3.440 złCHF 3.516 zł

  Sport


  Advertisement