Menu

Robert Kubica at festival of Speed in Goodwood!

Robert Kubica at festival of Speed in Goodwood!
Fani Roberta Kubicy będą mogli go zobaczyć już wkrótce w południowej Anglii. (Fot. Getty Images)
Robert Kubica will take part in the "Festival of Speed" in Goodwood, South of England (June 29 - July 2). He will drive the Renault Formula One car.
Advertisement
News available in Polish

32-letni polski kierowca testował właśnie ten model 6 czerwca na torze w Walencji, pokonując 116 okrążeń. Była to jego pierwsza próbna jazda bolidem Formuły 1 od wypadku na trasie rajdu samochodowego w Ligurii w 2011 roku, w którym odniósł poważne obrażenia, tracąc częściowo władzę w jednej ręce.

Agencja AFP przypomniała przy okazji, że szef ekipy Renault Formuły 1 Cyril Abiteboul nie jest zadowolony z tegorocznych rezultatów: Niemiec Nico Huelkenberg zdobył 18 punktów, a Brytyjczyk Jolyon Palmer - ani jednego w siedmiu wyścigach. Abiteboul ostrzegł niedawno Palmera, że jeśli nie poprawi wyników, to może zostać zastąpiony przez kogoś innego. Według AFP "Kubica jest być może jedną z rozważanych alternatyw Renault F1".

Kubica poprzednio zasiadł w bolidzie Renault w przedsezonowych testach w lutym 2011 roku także w Walencji. W 2008 roku odniósł swoje jedyne zwycięstwo w Formule 1 - w wyścigu o Grand Prix Kanady w Montrealu.

Kilka miesięcy temu w obszernym w wywiadzie dla "Corriere della Sera" Kubica zaznaczył, że nie myśli o możliwości powrotu do Formuły 1. "Nie mogę obracać przedramieniem, aby prowadzić muszę ruszać barkiem, tam jest moja siła. I potrzeba też miejsca, którego kabina bolidu F1 nie ma" - wyjaśnił. 

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 16.03.2018
  GBP 4.778 złEUR 4.216 złUSD 3.421 złCHF 3.603 zł

  Sport


  Advertisement