Robert Lewandowski remains under the care of physicians and physiotherapists

Przed tygodniem kapitan reprezentacji Polski doznał urazu mięśnia dwugłowego w meczu ligowym z RB Lipsk (2:0) i zszedł z boiska tuż przed przerwą. (Fot. Facebook/Robert Lewandowski)
Robert Lewandowski, after passing the research, will remain on the football team of the Polish national team but will be under the supervision of physicians and physiotherapists - said spokesman PZPN Jakub Kwiatkowski.

Dzisiaj w Warszawie rozpoczyna się zgrupowanie reprezentacji Polski przed dwoma meczami towarzyskimi: z Urugwajem (10.11 w Warszawie) i Meksykiem (13.11 w Gdańsku). Póki co, pod znakiem zapytania stoi występ w tych spotkaniach Lewandowskiego.

"Robert wczoraj przeszedł badania rezonansem magnetycznym i USG. Pozostanie na zgrupowaniu, ale będzie pod stałą opieką lekarzy i fizykoterapeutów. Decyzje odnośnie jego powrotu do treningów będą podejmowane na bieżąco po konsultacjach selekcjonera ze sztabem medycznym i zawodnikiem" - stwierdził Kwiatkowski.

Przed tygodniem kapitan reprezentacji Polski doznał urazu mięśnia dwugłowego w meczu ligowym z RB Lipsk (2:0) i zszedł z boiska tuż przed przerwą. Po badaniach okazało się, że to wynik przemęczenia. Dlatego nie znalazł się w kadrze meczowej na wtorkowe spotkanie wyjazdowe z Celtikiem Glasgow (2:1) w Lidze Mistrzów. Lewandowski wrócił do składu Bayernu w sobotnim meczu ligowym z Borussią Dortmund (3:1) i strzelił jedną z bramek.

"Robert w sobotę rozegrał pełne 90 minut, ale czuje dyskomfort z mięśniem dwugłowym uda. Trzeba być bardzo ostrożnym, aby przeciążenie nie przeszło w stan przewlekły. Chcemy minimalizować ryzyko odniesienia kontuzji" - zaznaczył na wczorajszej konferencji prasowej selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka.

Dzisiaj piłkarze mają się stawić w warszawskim hotelu do godz. 18:30. czasu GMT. Już w nocy przyjechał pomocnik SSC Napoli Piotr Zieliński. Wczesnym popołudniem dołączyli do niego bramkarz Romy Łukasz Skorupski, pomocnik VfL Wolfsburg Jakub Błaszczykowski i pomocnik Lecha Poznań Maciej Makuszewski.

Jutro biało-czerwoni będą trenowali na stadionie Polonii Warszawa, a w środę na obiekcie KS ZWAR. W czwartek przeprowadzą oficjalny trening na PGE Narodowym, gdzie dzień później podejmą reprezentację Urugwaju.

W niedzielę o godz. 10:30 czasu GMT reprezentacja Polski wyleci do Gdańska. Tam odbędzie się oficjalny trening, a w poniedziałek mecz towarzyski z Meksykiem.