Menu

Rio: Park Deodoro kolejnym zamkniętym kompleksem olimpijskim

Rio: Park Deodoro kolejnym zamkniętym kompleksem olimpijskim
Park Deodoro obecnie świeci pustkami. (Fot. Getty Images)
Drugi co do wielkości park olimpijski w Rio de Janeiro - Deodoro został zamknięty po tym jak wygasł kontrakt z firmą zarządzającą, a liczba odwiedzających spadała z miesiąca na miesiąc. W listopadzie podobny los spotkał pole golfowe, które zaczęło popadać w ruinę.
Reklama

W dzielnicy Deodoro powstało przed IO osiem aren zmagań. Rywalizowano tam w jeździectwie (14,2 tys. miejsc), hokeju na trawie (13 tys.), strzelectwie (7,25 tys.), kajakarstwie górskim (8,5 tys.), BMX (7,5 tys.), kolarstwie górskim (27,5 tys.), rugby (5 tys.) i pięcioboju nowoczesnym (Deodoro-Stadion, 15 tys.).

Na razie nie wiadomo, jakie będą losy obiektów i parku. Z oświadczeniu władz miasta nie wynika, czy i kiedy kompleks zostanie ponownie otwarty.

Brazylijska metropolia liczyła na to, że po igrzyskach areny olimpijskie będą odwiedzane przez turystów, w tym samych Brazylijczyków oraz że staną się one miejscami organizacji imprez międzynarodowych. Zainteresowanie kibiców i federacji światowych tymi obiektami jest jednak niewielkie.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.05.2018
  GBP 4.912 złEUR 4.296 złUSD 3.639 złCHF 3.641 zł

  Sport


  Reklama