Ricciardo najszybszy na obu dzisiejszych treningach

Ricciardo w sześciu poprzednich wyścigach F1 pięć razy stawał na podium. (Fot. Getty Images)
Australijski kierowca Daniel Ricciardo (Red Bull) potwierdził dobrą formę przed Grand Prix Węgier, notując najlepsze czasy na obu piątkowych treningach. Niedzielne zawody na torze Hungaroring są 11. rundą mistrzostw świata Formuły 1.

Ricciardo w sześciu poprzednich wyścigach F1 pięć razy stawał na podium. W piątek na pierwszym treningu był o 0,234 s szybszy od Fina Kimiego Raikkonena (Ferrari) i o 0,372 od Brytyjczyka Lewisa Hamiltona. Mimo ciepła, tor był śliski.

Na popołudniowym treningu Australijczyk wyprzedził o 0,183 Niemca Sebastiana Vettela (Ferrari) i o 0,201 Fina Valtteriego Bottasa (Mercedes). Raikkonen, który musiał zmagać się z awarią zasilania, tym razem uplasował się na czwartej pozycji, tuż przed Hamiltonem.

Ostatni trening odbędzie się w sobotę, a po nim rozpoczną się kwalifikacje.

Faworytem jest Hamilton, pięciokrotny triumfator wyścigu o GP Węgier. W klasyfikacji generalnej na półmetku Brytyjczyk ma punkt straty do prowadzącego Vettela. Trzecie miejsce zajmuje Bottas, który traci do lidera 23 pkt.

Zmagania Formuły 1 pod Budapesztem odbywają się od 1986 roku. To jeden z najkrótszych, ale też najbardziej wymagających torów, na którym szybko zużywają się opony.

W 2006 roku na Hungaroringu zadebiutował w F1 Robert Kubica. W swoim pierwszym wyścigu zajął siódme miejsce, ale potem został zdyskwalifikowany. Węgry mogą się okazać dla Polaka przełomowe po raz drugi. Dwa dni po wyścigu przetestuje tam bowiem najnowszy bolid Renault.

W zmaganiach o mistrzostwo świata nie ścigał się od 2011 roku, kiedy uległ poważnemu wypadkowi na trasie rajdu samochodowego w Ligurii. W jego wyniku stracił częściowo władzę w jednej ręce.