Remis Realu Madryt z Borussią Dortmund 2:2

Cristiano Ronaldo z Realu Madryd po meczu z Borussią. (Fot. Getty Images)
Real Madryt zremisował u siebie z Borussią Dortmund 2:2 (1:0) w piłkarskiej Lidze Mistrzów. Taki wynik oznacza, że rywalizację w grupie F wygrała niemiecka drużyna, z Łukaszem Piszczkiem w składzie. Mecz sędziował Szymon Marciniak.

Obaj grupowi rywale Legii Warszawa mieli już przed ostatnią kolejką fazy grupowej zapewniony awans do 1/8 finału. To spotkanie miało zadecydować o tym, która z drużyn rywalizację zakończy na pierwszym miejscu w tabeli. Borussia była w uprzewilowanej sytuacji, bo przystępowała do gry z dwupunktową przewagą.

Ale to "Królewscy", którzy mieli nóż na gardle, szybko ruszyli do ataku. Kontrolowali przebieg spotkania ponad godzinę. Mimo wszystko po dwóch trafieniach Karima Benzemy w 28. i 52. minucie kibice w Madrycie nie mogli być pewni rozstrzygnięcia, ponieważ oba zespoły nastawiły się na ofensywną grę.

Łukasz Piszczek w akcji. (Fot. Getty Images)

Borussia w końcu się doczekała. Najpierw kontaktową bramkę zdobył Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang (60.), a na dwie minuty przed końcem do remisu doprowadził Marco Reus, który na murawie pojawił się po godzinie.

Taki wynik oznacza także, że BVB poprawiła rekord zdobytych goli w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Zespół trenera Thomasa Tuchela w sześciu spotkaniach trafił do siatki rywali 21 razy, w tym 14 w dwóch pojedynkach z Legią Warszawa.

Dotychczasowy rekord wynosił 20 bramek, a takim dorobkiem mogą pochwalić się trzy kluby: Real Madryt, Barcelona i Manchester United.

Piłkarze Manchesteru w rozgrywkach 1998/99 i Realu w 2013/14, czyli sezonach, gdy zdobywali po 20 bramek w fazie grupowej, cieszyli się później z ostatecznego triumfu.