Referee shows red card to Premyslaw Tyton of Stuttgart

24 czerwca 2015 roku oficjalna strona klubu VfB Stuttgart poinformowała o zakontraktowaniu Tytonia. (Fot. Getty Images)
Referee Bastan Dankert showed the red card to Premyslaw Tyton of Stuttgart during the Bundesliga match between VfB Stuttgart and Eintracht Frankfurt at Mercedes-Benz Arena on August 29, 2015 in Stuttgart. Stuggart lost to Frankfurt 1:4.

Tytoń sfaulował reprezentanta Holandii Luca Castaignosa przy stanie 1:2. Polak próbował dosięgnąć piłki, ale zamiast tego trafił w nogi szarżującego rywala i sędzia nie miał wątpliwości. "Jedenastkę" wykorzystał Szwajcar Haris Seferovic, natomiast sam Castaignos wpisał się na listę strzelców w 42. i 86. minucie. Goście objęli prowadzenie po samobójczym trafieniu Czecha Adama Hlouska w 11. minucie, a niewiele ponad kwadrans później wyrównał Daniel Didavi.

W innym meczu z udziałem Polaka FC Koeln pokonało u siebie Hamburger SV 2:1. Sławomira Peszki zabrakło w kadrze, a Paweł Olkowski grał do 66. minuty. Zastąpił go debiutujący w Bundeslidze Austriak Philipp Hosiner. Wypożyczony z Rennes napastnik niespełna kwadrans później zdobył bramkę wyrównującą, a po chwili zwycięstwo gospodarzom zapewnił z rzutu karnego Francuz Anthony Modeste. Prowadzenie HSV dał na początku drugiej połowy Lewis Holtby.

To drugie zwycięstwo zespołu z Kolonii. Ma też na koncie jeden remis - 1:1 z wicemistrzem Niemiec VfL Wolfsburg, z którym zrównał się punktowo na czele tabeli. Kontrowersje budziła jednak sytuacja, w której sędzia podyktował "jedenastkę" za rzekomy faul Emira Spahica na Modeste. Bośniak został za to usunięty z boiska, ale według obserwatorów Francuz upadł bez udziału rywala.

Po raz pierwszy w tym sezonie nie przegrało Hoffenheim Eugena Polanskiego, które zremisowało na wyjeździe bezbramkowo z SV Darmstadt 98. Z kolei drugi z beniaminków Ingolstadt potwierdził dobrą dyspozycję, pokonując na wyjeździe 1:0 FC Augsburg, który reprezentuje Niemcy w Lidze Europejskiej. To drugie zwycięstwo ekipy z Bawarii, która jedyną porażkę poniosła z prowadzącą przed tą kolejką w tabeli Borussią Dortmund.

Hannover 96 przegrał za to po raz drugi - tym razem na wyjeździe z Mainz 0:3 - a Artur Sobiech znów rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Tak jak w poprzednich kolejkach, trener dał Polakowi szansę gry tylko przez ostatnie kilkanaście minut.